Od divokého homosexuálního života k Ježíši. Křesťanská blogerka promluvila o své cestě

Dnes je Emily Thomes křesťanskou blogerkou, řečnicí a manželkou. Ne vždy tomu ale tak bylo. O svůj příběh se Thomes podělila prostřednictvím facebookového videa pro stránku Anchored North.

První romantické vztahy s dívkami začala navazovat, když jí bylo patnáct. Svoje počínání obhajovala tím, že by Bůh proti homosexuálním vztahům nebyl. „To, že Bůh je láska, pro mě znamenalo, že je hodný a v pohodě s tím, co člověka baví,“ vysvětluje svůj tehdejší pohled ve videu, které už vidělo více než 1,6 milionu lidí. Následujících několik let vedla divoké vztahy s různými ženami. Trochu se zklidnila, až když během studia na zdravotnické škole potkala matku dvou dětí, se kterou se později zasnoubila.

Život jí ve dvaadvaceti letech obrátilo vzhůru nohama pozvání do skupinky studia Bible. „Myslela jsem, že stejně brzy vytáhnou můj životní styl, a já to použiju jako výmluvu, proč už nepřijít, takže jsem souhlasila,“ vzpomíná Emily Thomes. „Různé ženy tam mluvily o svých zkušenostech. Já jsem nic takového nezažívala, a tak mě to nenechávalo spát. Nemohla jsem přestat přemýšlet o tom, že by to všechno třeba mohla být pravda,“ říká.

Reklama

 

„Už jsem se necítila v pohodě,“ popisuje svůj tehdejší stav Thomes. Začala si na internetu hledat biblické verše „Což nevíte, že nespravedliví nebudou mít účast v Božím království? Nemylte se: Ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani nemravní, ani zvrácení, ani zloději, ani lakomci, opilci, utrhači, lupiči nebudou mít účast v Božím království,“ četla v 1. Korintským 6. kapitole. Přemýšlela nad tím, zda mezi jmenované nepatří i ona. Když ale pokračovala dál, oslovil ji jedenáctý verš. „A to jste někteří byli. Dali jste se však obmýt, byli jste posvěceni, byli jste ospravedlněni ve jménu Pána Ježíše Krista a Duchem našeho Boha.“ Uvědomila si, že existují lidé, kteří se nacházeli v podobné situaci jako ona, ale změnili se a byli spaseni. Připustila si, že potřebuje, aby Bůh pro ni udělal to stejné.

„Buď jsem se mohla dál držet svého hříchu a odmítat Boha, nebo se k Němu obrátit. Celý ten dluh, který jsem si vytvořila svým nezřízeným životem, už nemusel patřit mně, pokud bych Mu dokázala důvěřovat,“ vysvětluje ve videu Thomes. „Dřív jsem písmo překrucovala, tehdy se mi ale konečně plně otevřely oči. Byla jsem ohromena milostí, kterou mi Bůh ukázal,“ říká. „Není to o tom, že se z homosexuála stane heterosexuál, ale že se ze ztraceného stane spasený. Bůh nás nepovolává k heterosexualitě, ale ke svatosti,“ dodává Thomes.

 

Zdroj: The Christian Post   Foto: Facebook.com

 

Kategorie: Lifestyle

10 Komentáře

 1. Zajímavé číst anglickou diskuzi pod originálním FB videem. Je to konflikt mezi lidmi, starý možná jak lidstvo samo. Myslím, že „svědectví“ jakýchsi ex-gay lidí akorát přilévají olej do ohně a jsou to rádoby-ukázky, jak se opravdoví homosexuálové mají „zachovat“ a „uvědomit si“, že si vše jen namlouvají a přestat s tím a tak být spaseni. Je to jak krutý žert.

  Odpověď
 2. Zajímalo by mě, jak dlouho jít to vydrží. Mně to vydrželo cca 9 let, z toho posledních 6 na antidepresivech. Jakmile jsem si dovolila z toho odejít a být tím, kým jsem, antidepresiva nebyla potřeba. Jestli cítím nějaký dluh, tak za těch 9 let, kdy jsem nic netvořila, jen seděla na zadku a hlídala svoji masku, jestli sedí správně…

  Odpověď
  • Homosexualita/lesbizmus je veľmi hlboké zranenie ducha a duše. A každé zranenie potrebuje uzdravenie. Robia to aj psychologovia, tý ale liečia iba dušu.Ducha môže liečiť iba Ježiš, pomocou svojich služobníkov/níc.

   Odpověď
   • A opět se ozval někdo, kdo o tom mluví jako o nějaké léčitelné nemoci. Jenže realita je naprosto jiná. Sníh není černý. Četl jsem i o případu, kdy homosexuál neunesl nátlak z okolí a oženil se se ženou, měli dokonce 1 nebo 2 děti, a asi po 10 letech se rozvedl a „vrátil“ se k homosexualitě. Samozřejmě je absurdní si myslet, že se mu „nemoc vrátila“. Prostě kdyby byla pravda, že je to léčitelná nemoc, tak například tento člověk by zůstal v manželství, protože za tu dobu musel být přece už vyléčen. Dle mého pozorování se opravdu ve vyjímečných případech jedná o změnu mysli, která se dá napravit, a v některých případech se jedná o bisexualitu (což je možná ta dívka z videa), takže to jen klame. Kdo se tak ale opravdu narodí a je jinak „nasměrovaný“, tak s tím nic nezmůže a akorát mu pokusy o změnu vážně ublíží. V Bibli se vyvyšuje láska a věrnost, neměnit partnery atd., to bych chtěl zdůraznit. Ale každý je takový, jak se narodí a s tím nic nezmůže.

    Odpověď
 3. Podle posledního příspěvku budeme brzy přijímat i zoofily a pedofily, protože se tak narodili a jsou plní lásky a věrnosti. Prostě bez biblického řádu, který holt nepřeje všem touhám, ale mluví o některých touhách jako destruktivních (zjistěte si, co se děje s tělem homosexuálním mužům a jak je každý anální styk zraňuje a ničí – to fakt není Boží plán – biologie to potvrzuje). To neznamená nemilovat ty lidi, kteří jsou v pokušení homosexuálních pocitů. Zaslouží metál, když jdou věrně s Ježíšem v Jeho těle. Potřebují nás, aby to zvládli. Naše sbory, přátelství, podporu a modlitby. Ne ale naše potvrzení na cestě hříchem. To jim fakt nepomůže.

  Odpověď
  • Se vší úctou, píšete prostě nesmysly, definujte mi lásku a věrnost u pedofilů a zoofilů. „Láska neudělá bližnímu nic zlého“ (Ř 13:10), podle Vás teda zneužívání dětí v pedofilii je láska? A kdo tady psal něco o análech? To jste zmínil teď prvně Vy. Jak snadno se odsuzuje, když se to týká těch ostatních, že ano? Lidé si vybírají, jaké verše budou prosazovat doslova, aniž by si zjistili, co za tím stojí, a jak je to v celku myšleno, protože nerozsuzují podle zákona lásky a věrnosti.

   Odpověď
 4. Homosexualita byla rozšířený a vážný problém už ve starověkém Římě. Apoštol Pavel napsal v listu do Říma (1. kapitola, verše 21 a 26-28) toto: Poznali Boha, ale nevzdali mu čest jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě. (…) Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti, a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost. Protože si nedovedli vážit pravého poznání Boha, dal je Bůh na pospas jejich zvrácené mysli, aby dělali, co se nesluší.
  Můžeme se tady klidně bavit o tom, jestli je homosexualita nemoc nebo není. Můžeme se bavit o lásce nebo naopak o smilstvu. Můžeme se homosexuality zastávat jako rovné alternativy klasického vztahu muže a ženy, nebo ji můžeme dokonce vyvyšovat jako lepši alternativu, věrnější apod., nebo ji naopak můžeme odsuzovat na jakémkoliv základě. Můžeme to považovat za nemoc, za úchylku, za rozmar, za přirozenou věc, za životní směr, za názor, za namlouvání nebo za něco daného. Ale milí diskutující, to vše je Bohu úplně jedno. Jeho Slovo, které jsem citoval a je pro křesťany normou, se o tom vyjadřuje naprosto jasně a naprosto nekompromisně. Ať se Vám to líbí nebo ne, ať s tím souhlasíte, nebo to zlehčujete, ohýbáte, popíráte, aktualizujete, znevěrohodňujete – prostě Bůh je Bohem, je mu jedno, co si o tom myslím já, co si myslíte vy, co si myslí Halík, co si myslí papež František, co si myslí jakýkoliv svatý. On je Bohem, dělá často pro nás nepochopitelné věci, často může působit jako krutý Bůh, ale má na to vše právo, právě proto, že je Bohem. My nemáme jako lidé žádný nárok jej kritizovat, obviňovat nebo vůči němu uplatňovat nějaké nároky. Jsme plně v jeho rukou, jím stvořeni, jím drženi při životě a jednou i jím souzeni. Pro tento svět dal pravidla a svobodu – dodržuj nebo nedodržuj. Homosexualita je jasně proti Božím pravidlům a Bible ji nazývá zcestnost, ohavnost, hanebnost, i když je třeba vrozená. Hříšnost obecně je v lidech vrozená – ale máme svobodnou vůli hřešit – nebo nehřešit. Hříchy vyznávat – nebo hříchy zadržovat. Každý, včetně homosexuála, kdo má Syna, má život, kdo nemá Syna, nemá život. A buď to vezmete jako fakt – nebo tomu věřit nebudete. Výsledek bude stejný. Bůh názor nezmění. Vy ho změnit můžete – k svému užitku – nebo ke své škodě.

  Odpověď
  • Vámi citováné verše naopak mluví proti tomu, že by se jednalo o nemoc, která není vrozená. “ ***Poznali Boha, ale nevzdali mu čest*** jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě. (…) ***Proto je Bůh vydal*** v moc hanebných vášní.“
   Hvězdičkami jsem označil biblický důkaz, že se nejedná o vrozený stav. Boha poznává člověk až v pokročilejším věku, ne jako nemluvně, a podle těch veršů až po poznání Boha byli vydání v odsouzeníhodné vášně ke stejnému pohlaví.
   Z dalšího průběhu komentáře zjišťuju, že zastáváte extrémní formu Sola Scriptura (jak tomu sám rád říkávám). Tímpádem se s Vámi loučím, nemá smysl pro mě argumentovat dál. Já nevěřím tomu, že každé jediné slovo v Bibli je dáno od Boha, ale Bible dle mého pohledu obsahuje i projevy čistě lidské (což jde jasně vidět, není to nějaké moje přání). Mimoto ani nemusím shazovat slova apoštola Pavla, ale zmínky o homosexualitě se dají dobře vysvětlit jinak, než dnešním moderním pohledem, ale to by člověk musel po tom chtít pátrat.
   Přeji vše dobré, více lásky a porozumění.

   Odpověď
 5. „Z dalšího průběhu komentáře zjišťuju, že zastáváte extrémní formu Sola Scriptura“

  2. Timoteovi 3, 15-17: Od dětství znáš svatá Písma, která ti mohou dát moudrost ke spasení, a to vírou v Krista Ježíše.
  Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti,
  aby Boží člověk byl náležitě připraven ke každému dobrému činu.

  Pane Jane P. já neposuzuji, jestli to nemoc je nebo není. Říkám, že pro Boha je to ohavnost, i když to bude mít škatulku v MKN klasifikaci, i když to bude společensky přijatá varianta soužití. Nevím co je extrémní forma Sola Scriptura, ale 2. Timoteovi říká že VEŠKERÉ Písmo pochází z Božího Ducha. Vy jste Váš názor „já nevěřím tomu“ povýšil na pravdu a naopak Boží Slovo jste označil za lež. Jinými slovy říkáte, když věříte Bibli, nemá smysl se s Vámi bavit.

  Víte, já bych potom přišel a mohl říct, že když jsme byli vzkříšeni s Kristem (2. kapitola Efeským) a žijeme zde na zemi, je vzkříšení z mrtvých jen v duchovním smyslu a po smrti už nic nebude. Nevím, jak byste mi to chtěl vyvrátit. Podobně bych mohl říct, že Jonáš v břiše velryby nemohl přežít, protože já tomu nevěřím. Ale Ježíš přece řekl, jako byl Jonáš 3 dny a 3 noci v břiše velryby, tak bude i Syn Člověka 3 dny a 3 noci v srdci země. A podobně Ježíš říká, že nepomine ani jediné písmenko ani jediná čárka ze Zákona, než se vše (o čem mluvil) naplní.

  Bible mluví o lidech, kteří, jak jsem psal, budou Boží slovo po kouscích cupovat, zlehčovat, ohýbat a opravdu minulost i současnost ukazuje, že je ohnout lze a často k tomu docházelo a dochází. Po porozumění bychom měli pátrat všichni, mně nevyjímaje. Ovšem Vaše argumentace mě naznačuje, že Váš vztah s Kristem možná potřebuje obnovit nebo znovuzrodit, protože mu nedůvěřujete.

  Odpověď
 6. Zdravím, jen bych se chtěla zeptat na verše 2. Timoteovi 3, 15-17: Od dětství znáš svatá Písma, která ti mohou dát moudrost ke spasení, a to vírou v Krista Ježíše.
  Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti,
  aby Boží člověk byl náležitě připraven ke každému dobrému činu.

  Že tomu tak je nelze popřít. Nicméně tyto verše se staly jakýmsi dogmatem (mustrem), kterým měřím naprosto vše.
  Jak je to tedy v případě například s výkladem Izajáš 53, kde je hebrejský překlad více-vrstvý, a tedy pro křestany důkaz Krista, pro Židy se jedná o národ.. A dále v knize Zjevení kde je udán počet 144000 bude to opravdu 144000? Nebo je to kniha prorocká tedy symbolická?
  Dále :Já jsem dveře. Kdo vejde skrze mne, bude zachráněn; bude vcházet i vycházet a nalezne pastvu. Je Kristus dveře?
  Dále: Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den. 55Neboť mé tělo je pravý pokrm a má krev je pravý nápoj. 56Kdo jí mé tělo a pije mou krev, zůstává ve mně a já v něm. Proč tedy ŘKC věří v doslovné pojetí eucharistie, a protestanté jen jako symboliku? Já jsem si myslela že pokud reformované církve učí Sola scripura, tak to musí být doslova. Nehledě na trochu delikátní rozdíly v překladech..
  Ale po pozorování kolik sváru je mezi křestany mi je smutno. Někdy mi přijde že co dokáže spasit není Kristus sám, ale naše dogmata, učení a správná teologie…na co potřebujeme Krista? Díky Bohu že spása je na něm a ne na lidech a hůř na našich bratrech a sestrách..nebe by zelo prázdnotou protože nikdo neměl správné učení..
  V písmu se seznámím a navážu vztah s Kristem.. uvěřím… a žiji vírou a důvěrou k tomu, kdo mne spasil..on to učinil..nikoliv dogmata aj. Možná že až přijde náš čas, se budeme ještě divit kdo bude s pánem a kdo ne…Spása je u Krista ne v Bibli..Písmo nám ukáže na oběť na kříží…

  I kdybych souhlasila že žádný homosexuál do nebe nepřijde, nemyslím si že by pán řekl : Ano nesouhlasila si s homosexuály, přijala si Kalvinismus, zastávala symbolické pojetí večeře páně, odmítla si Bennyho Hinna, a hnutí prosperity, nepodřídila ses ŘKC, a nejedla hostii, nemodlila si se k Marii, zastávala si křest dospělých aj.
  Myslím že pán nám řekne že jsme věřili v jeho jméno a zachovali dvojí přikázání lásky..ZŮSTAŇTE V MILOVANÍ MÉM.. Milovati budeš Boha svého a bližního jako sebe samého…
  A ano láska bližnímu neublíží..
  Bylo mi v jednom reformovaném sboru řečeno, že Bůh nerozlišuje zda člověk zabil 1 člověka či 1 milion jako například Stalin. Tedy Homosexuál dle všech zde přijde do pekla…ale drazí…jste vy v současnosti bezhříšní? A co zítra či za rok? My všichni potřebujeme denně odpuštění a milost..my nejsme ti lepší…

  Jan 5:39: „Zkoumáte Písma a myslíte si, že v nich máte věčný život; a Písma svědčí o mně.

  L7:47-48 Proto ti říkám: Je jí odpuštěno hodně hříchů, protože hodně miluje. Komu se odpouští málo, miluje málo.“
  Tehdy jí řekl: „Tvé hříchy jsou odpuštěny.“

  Tedy vám všem přeji den plný Kristovi milosti..

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář