Od začátku roku bylo v Nigérii zabito nejméně 3 400 křesťanů

Podle místní neziskové organizace bylo v letošním roce extrémisty zabito nejméně 3 400 křesťanů.

Nigerijská organizace Mezinárodní společenství pro občanské svobody a právní stát (Intersociety) uvedla, že letos bylo uneseno dalších 3 000 křesťanů. Mezi další násilné činy patří útoky na 10 kněží a 300 kostelů.

Největší podíl na smrti věřících má stát Benue se 450 obětmi, následovaný státem Kaduna se 410. Zveřejněné údaje vycházejí ze zpráv místních a zahraničních médií, vlád, mezinárodních skupin pro lidská práva a očitých svědků.

SOUVISEJÍCÍReport: Nigérie směřuje ke genocidě křesťanů, v roce 2021 bylo zabito téměř 1500 věřících

Christian Today informuje, že Intersociety kritizuje nigerijskou vládu a bezpečnostní síly za to, že nedokázala dostatečně ochránit křesťany v zemi.

„Nigerijská vláda i nadále čelí ostré kritice a vážným obviněním z viny a spoluúčasti na vraždách a dohledu nad nimi,“ uvedla Intersociety.

Zpráva dále upozorňuje, že se odpovědné osoby doposud vyhýbaly postihům, což mělo za následek beztrestnost a páchání dalšího násilí na křesťanské komunitě.

„Přeživší oběti a rodiny zabitých křesťanů jsou vládou Nigérie zcela opuštěny,“ konstatuje zpráva organizace Intersociety.

Nigérii patří podle Open Dooors deváté místo na seznamu zemí, kde dochází k největšímu pronásledování křesťanů. Křesťané ve střední a severní oblasti Nigérie čelí vlně útoků militantních džihádistů a teroristických skupin jako Boko Haram a radikalizovaní pastevci.

Release International patří mezi organizace požadující okamžitá opatření k ukončení násilí vůči křesťanům v Nigérii. V nedávné výzvě varoval biskup Michael Nazir-Ali před rozpadem Nigérie, pokud nebude násilí pod kontrolou. „Má-li Nigérie pokračovat jako jeden celek, je třeba vyvinout společné vojenské a politické úsilí k zastavení plenění takzvanými pastevci,“ řekl podle Christian Today biskup.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. července 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář