Report: Nigérie směřuje ke genocidě křesťanů, v roce 2021 bylo zabito téměř 1500 věřících

Islámští džihádisté v Nigérii v prvních čtyřech měsících roku 2021 zabili 1470 křesťanů, uvedla místní nezisková organizace.

Organizace Intersociety vydala zprávu, podle které bylo ve stejném období uneseno dalších 2200 osob. K největšímu počtu vražd došlo ve státě Kaduna, který se nachází v severní části Nigérie. Dalšími nebezpečnými regiony jsou Benue a Plateau.

Více než polovina vražd byla přičítána radikalizovaným pastevcům a zpráva vyvrací tvrzení, že násilí páchané na křesťanech je jednoduše sporem o přírodní zdroje.

SouvisejícíOsm unesených křesťanů z Nigérie se dostalo na svobodu

„Nigerijská vláda podnikla několik úmyslných pokusů zakrýt neslýchaný a příšerný masakr křesťanů v Nigérii tím, že ho lživě označila za „střet pastevců a farmářů, “ píše se podle Christian Today ve zprávě.

V státě Kaduna došlo k asi 800 únosům, což je více než v jakémkoli jiném regionu. Mezi unesenými jsou zemědělci, cestovatelé a lidé žijící ve venkovských komunitách.

Existuje oprávněná obava, že nejméně 220 z unesených křesťanů zemřelo nebo bylo zabito. Dokument uvádí, že ve státě Katsina jsou„nezletilé křesťanské dívky nuceny ke sňatkům s muslimy a konvertovány k islámu“.

Zjištění zaznamenaná v dokumentu vycházejí z místních a zahraničních médií a z informací, které zveřejnily mezinárodní organizace pro lidská práva a od očitých svědků.

„Nigérie se podle autorů dokumentu stává „nejnebezpečnějším místem pro křesťanství“, jako i nejnovějším ohniskem afrického islámského džihádu a náboženské nesnášenlivosti“.

Křesťané již několik let varují mezinárodní společenství před situací v Nigérii. Poslední zpráva Americké komise pro mezinárodní a náboženskou svobodu tvrdila, že Nigérie směřuje „ke křesťanské genocidě“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. května 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

https://www.christiantoday.com/article/1500.christians.killed.in.nigeria.report/136806.htm

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář