Osm unesených křesťanů z Nigérie se dostalo na svobodu

Osm členů sboru Redeemed Christian Church of Christ (RCCG), kteří byli uneseni během misijního výletu, se dostalo na svobodu. Na sociální síti o tom informoval biskup denominace.

„Dnes jsem dostal vzrušující zprávu, že naši bratři, kteří byli v zajetí únosců, byli všichni propuštěni a převezeni do nemocnice na kontrolu a testy,“ napsal pastor Adeboye. „Sláva Ježíši. Modlíme se za trvalý mír ve všech problémových oblastech země ve jménu Ježíše.“

Jak jsme o této události již informovali, tak minulý měsíc skupina křesťanů cestovala směrem k městu Kafachan ve státě Kaduna v rámci velikonočního evangelizačního programu, když útočníci zastavili autobus a unesli je. Očitý svědek Eje Kenny Faraday poté zveřejnil fotku prázdného autobusu a napsal: „Všichni cestující byli právě uneseni.“

Podle zveřejněných událostí, únosci údajně požadovali výkupné ve výši kolem 2 692 000 českých korun. International Christian Concern neinformovala, zda výkupné bylo nakonec zaplaceno.

Nigérie momentálně patří k nejnebezpečnějším zemím na světě pro křesťany. Lidskoprávní organizace téměř na týdenní bázi informují o útocích na komunity věřících. K útokům na věřící se pravidelně hlásí teroristická skupina Boko Haram napojená na Islámský stát.

Na druhé straně Nigérie patří k zemím, kde církev v posledních letech zažívá bezprecedentní růst. Některé letniční sbory mají desítky tisíc členů a německý evangelista se rozloučil právě v hlavním městě Lagosu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15, dubna 2021 Foto: Twitter

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář