Open Doors – Modlete se během olympiády za pronásledované křesťany

Open Doors žádá křesťany, aby pamatovali na své bratry a sestry trpící pro svou víru v desítkách zemí, které se účastní letošních olympijských her v Japonsku.

Křesťanská lidskoprávní organizace uvedla, že z 206 zemí zápolících v Tokiu je 49 na speciálním seznamu 50 států, kde je největší pronásledování věřících v Krista.

Patří sem Indie, kde křesťané čelí útokům a vláda jim odepírá potravinovou pomoc v krizi způsobené pandemií koronaviru Covid-19. Írán, kde čelí lídři domácích sborů policejním raziím a věznění.

SOUVISEJÍCÍOpen Doors: Křesťané v Indii čelí existenční hrozbě

Open Doors žádá věřící v demokratických zemích, aby se modlili za křesťany žijící ve 49 zemích, kde nemají náboženskou svobodu.

„Během příštích dvou týdnů, co se sportovci v klidu sejdou, budou naše sestry a bratři i nadále trpět pro svou víru, daleko od počtu dosažených medailí a pozornosti médií,“ cituje ředitelku americké pobočky Open Doors Lindy Lowryovou portál Christian Today.

„Samozřejmě si také musíme pamatovat, že ve všech těchto zemích Bůh stále píše svůj příběh. V Íránu církev zažívá nejdramatičtější růst v historii,“ pokračovala.

„A v Indii se církev rychle rozšiřuje prostřednictvím odvážných věřících, kteří šíří svou víru a sdílejí evangelium.“

„Takže, jak budete během příštích dvou týdnů sledovat olympijské hry, pamatujte na svou duchovní rodinu v těchto 49 zemích i mimo ně, kde věrně vedou závod o korunu, která jim nikdy nebude vzata. Buďme jejich davem svědků a připomeňme jim, že jsme jedna církev a jedna rodina,“ apeluje na křesťany po celém světě Lowryová.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. července 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář