Open Doors varuje: Čína je potenciálně největší hrozbou pro křesťany

WASHINGTON – Čína postupně vytváří propracovaný systém pronásledování náboženských menšin, který by mohl být využíván autoritářskými režimy na celém světě, varoval ředitel křesťanské organizace Open Doors, která monitoruje situaci na poli náboženské svobody.

David Curry, doprovázený čínskými pastory, ve svém naléhavém varování mluvil o tom, jak by Čína mohla vytvořit mezinárodní tlak na náboženské menšiny pomocí svých moderních technologií ke sledování občanů, informuje The Chistian Post.

Open Doors ve středu za účasti zástupců Trumpovy administrativy, Kongresu a lidskoprávních aktivistů zveřejnila výroční zprávu s názvem World Watch List 2020, která obsahuje seznam 50 států s nejhorším pronásledováním křesťanů.

Během briefingu Curry varoval, že „největší hrozbou“ pro lidská práva na celém světě je podle jeho názoru Čína. Ačkoli komunistická země není na seznamu tak vysoko, Curry zdůraznil, že důsledky spočívají ve vývoji moderních technologií, které mají podrobně monitorovat obyvatele Číny.

„Nebude to mít důsledky jen pro křesťany v Číně, ale pro každou zemi a obecně pro náboženskou svobodu,“ varoval Curry. Ředitel Open Doors to připodobnil puzzle, které když dáte dohromady a pochopíte kam Čína směruje, tak to vytvoří „děsivý obraz.“

Curry jmenoval systému sociálního kreditu, který hodnotí občany podle jejich jednání a používá k tomu sítě kamer na sledování.

„Představte si systém, kde občané dostávají 2 000 bodů, a pokaždé, když uděláte něco, s čím vláda nesouhlasí, strhne vám za to body,“ vysvětlil Curry.

„Vaše cestování je omezené, vaše děti se nedostanou do nejlepších škol. Ztratíte ku příkladu body za to, že jste své děti odvezli do kostela. Taková je zkušenost mnoha křesťanů po celé Číně,“ poznamenal.

Curry před pár týdny cestoval do Číny a podělil se o své zkušenosti. „Viděl jsem na vlastní oči monitorovací systém na ulici, ale také v kostelech, jak sledují jejich bohoslužby,“ řekl. „Když přijdete, tak skenují vaše tváře a pak vás sledují a moderní technologie generují informace, kterése ukládají do jejich systémů.“

 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 24. ledna 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Koukal jsem včera večer na tweety lidí přímo z Wuchanu a je to hodně zlé, daleko horší než prezentují média. Docela mě zaráží, že o tom tady není žádný článek, žádné celosvětové modlitby…. bezbožný člověk zpychl a přijde pád jak těla tak světa. V dobách Noeho to byla archa teď už to bude jen Svatý Duch, ten je tou horou, tím základem.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář