Organizace Life without limbs Nicka Vujicice slaví 15 let

Nick Vujicic ve videu na YouTube informoval o výročí organizace Life without limbs, kterou založil po příchodu do Kalifornie. Australan se srbskými kořeny dnes patří mezi celosvětově známé křesťanské osobnosti.

Ve svém svědectví mluvil o roku 2002, kdy prožil povolání do služby a vnímal, že Bůh z něj udělá kazatele evangelia, který bude cestovat po celém světě. Když se z Austrálie stěhoval do USA s vizí vybudovat neziskovou organizaci, nebylo to vůbec jednoduché a mnozí ho v té době považovali za „trochu bláznivého, včetně mé rodiny, která zůstala v Austrálii.“

Říkal, že toto rozhodnutí vyžadovalo velkou víru, že Bůh tuto jeho snahu požehná. Vzpomínal na začátky, kdy se tříčlenným týmem začali práci v obyváku jeho domu. „Nevíme, jak to celé budeme dělat, ale víme, že Bůh je s námi,“ vzpomínal s úsměvem na začátky.

„Bylo úžasné se potkávat s lidmi, který přišli a objali mě a děkovali mi za to, jak se jich Bůh přes mou službu dotkl a oni prožili, že Bůh je miluje. I přes všechny obtíže, kterým čelíme, víme, že Bůh je s námi.“

Vujicic je synem australských imigrantů z bývalé Jugoslávie; o jeho handicapu se rodiče dozvěděli až po narození a po prvotním šoku to vzali jako Boží vůli. Jejich syn se stal vůbec prvním dítětem v Austrálii, které bylo s takovým handicapem zařazeno do vzdělávacího systému mezi zdravé děti. Jeho otec  Boris Vujicic vydal o výchově svého syna knihu Raising the Perfectly Imperfect Child (Výchova dokonale nedokonalého dítěte), ve které povzbuzuje lidi, kteří zápasí s různými věcmi v životě.

Při kázání Nick často vzpomíná na nelehké dospívání a hledání vlastní identity. Svou veřejnou službu začal jako řečník na australských školách se zprávou o Boží lásce. Dar povzbuzování a jedinečná schopnost dotknout se lidských srdcí, mu otevřela dveře ke globální službě.

S manželkou Kanae mají čtyři děti. Na podzim v roce 2017 kázal před stovkami tisíc posluchačů v Kyjevě, což bylo zatím podle Vujicice jeho největší akcí vůbec. V roce 2012 navštívil světoznámý evangelista Brno, kde kázal ve sboru církve Slova života.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 14. května 2020  Foto: YouTube – Nick Vujicic

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář