Osteenův Lakewood Church bude vracet vládě 4,4 milionu dolarů

Největší americký sbor vedený pastorem Joelem Osteenem má vrátit federální vládě půjčku ve výši 4,4 milionu dolarů.

Peníze pocházejí z programu na ochranu mezd pro zaměstnance, který byl zřízen s cílem pomoci podnikům během pandemie Covid-19. Texaský sbor Lakewood podle portálu Premier uvedl, že finanční prostředky začal dostávat v červenci 2020 poté, co několik měsíců zůstal bez „možnosti získávat značné finanční dary“.

SOUVISEJÍCÍTGC: Kanye West by měl vědět, kdo je Joel Osteen

Podle zveřejněného textu, nedenominační sbor Lakewood získává na darech ročně více než 40 milionů dolarů. Sbor dále konstatoval, že pastor Joel Osteen osobně neobdržel žádný z finančních prostředků. Peníze byly použity na výplatu 368 zaměstnanců církve.

„Jako mnoho organizací dočasně zavřených kvůli pandemii, tato půjčka poskytla v roce 2020 sboru Lakewood krátkodobou finanční pomoc a zajistila, že přibližně 350 zaměstnanců a jejich rodiny budou i nadále dostávat výplatu,“ cituje prohlášení portál Premier.

Poté, co Lakewood na vrcholu pandemie pozastavil své bohoslužby, původně informoval, že o půjčky žádat nebude, protože věřil, že se jedná jen o krátkodobou situaci.  „Protože však lockdown přetrvával měsíc po měsíci, vzhledem k ekonomické nejistotě Lakewood nakonec požádal o půjčku a byl schopen poskytnout všem svým zaměstnancům a jejich rodinám platy v plné výši.“

Lakewood je podle statistik z posledních let největším americkým sborem s průměrnou týdenní návštěvností více než 43 000 členů. Pastor Joel Osteen také pravidelně pořádá po celých Spojených státech akce s názvem Večer plný naděje a ty největší sportovní stadiony navštíví desítky tisíc lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. října 2021 Foto:

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář