Ozbrojení útočníci unesli na Haiti 17 amerických křesťanů včetně žen a dětí

Členové ozbrojeného gangu unesli na Haiti 17 amerických misionářů a jejich rodinné příslušníky. K útoku došlo v sobotu 16. října v hlavním městě Port-au-Prince.

New York Times uvedl, že k únosu došlo poté, co misionáři opustili sirotčinec na tomto karibském ostrově, který posledních letech čelil několika přírodním katastrofám. Washington Post informoval, že ozbrojenci drží v zajetí „muže, ženy a děti“ spojené s křesťanskou organizaci se sídlem ve státě Ohio.

Křesťanská organizace ve stanovisku uvedla, že ve spolupráci s americkým velvyslanectvím pracuje na tom, aby zjistili, co je možné v danou chvíli udělat pro záchranu jejich pracovníků. Poprosila také o modlitby za unesené misionáře a jejich rodiny.

Mezi oběťmi únosu je 14 dospělých a tři děti, uvedla CNN s odvoláním na nejmenovaný zdroj bezpečnostních sil Haiti. Americké ministerstvo zahraničí je informováno o těchto zprávách, řekl mluvčí agentuře Reuters, ale k únosu nesdělil žádné podrobnosti. „Blaho a bezpečnost občanů USA v zahraničí je jednou z nejvyšších priorit ministerstva zahraničí,“ uvedl mluvčí v e -mailu.

Nárůst ozbrojeného násilí už dlouhodobě  brzdí ekonomický rozvoj země.  Pouliční gangy se staly velkým problémem hlavně po červencovém atentátu na prezidenta Jovenela Moise a srpnovém zemětřesení, které zabilo přes 2 000 lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. října 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář