Padesát osm kongregací v Louisianě opustilo metodistickou církev 

Padesát osm kongregací v Louisianě se oficiálně oddělilo od Sjednocené metodistické církve (UMC), protože tato druhá největší protestantská denominace ve Spojených státech stále zažívá rozkol kvůli probíhající debatě o homosexualitě.

Vedení denominace uspořádalo v sobotu zvláštní zasedání, na kterém schválilo rozhodnutí padesát osm sborů, které se více než dvoutřetinovou většinou hlasů rozhodly z UMC vystoupit.

SOUVISEJÍCÍDelegáti Evangelické církve metodistické zvolili nového biskupa 

Portál Christian Post informuje, že mezi sbory, které se od Spojené metodistické církve odpojily, patří i kongregace Holy Timothy v Mandeville, která se může pochlubit přibližně šesti tisíci členy. Tento sbor uspořádal začátkem měsíce hlasování o odchodu z denominace.

V posledních letech prochází Sjednocená metodistická církev vnitřním zápasem, zda má povolit ordinování duchovenstva z LGBT komunity a žehnání svazkům osob stejného pohlaví.

CP připomíná, že v posledních několika měsících opustily UMC desítky sborů a připojily se k nedávno založené Globální metodistické církvi, teologicky konzervativní alternativě.

Minulý týden texaský megasbor White’s Chapel drtivou většinou hlasoval pro odchod z UMC, ačkoli se zatím nerozhodl, zda se přidá k jiné denominaci.

„Dnes zažíváme UMC jako rozbitou instituci. Stejně tak se zdá, že alternativy, které nám byly nabídnuty, neodpovídají našemu kontextu ani naší teologii,“ uvedla podle CP kongregace v prohlášení. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář