Pákistánská křesťanka nucena ke konverzi a sňatku, žádá o azyl ve Velké Británii

Vatikánské úřady ve spolupráci s organizací Aid to the Church in Need sesbíraly 12 000 podpisů na podporu pákistánské křesťanky, které hrozí trest smrti. Soud jí po únosu nařídil se vrátit zpátky k manželovi, který ji před nucenou svatbou znásilnil.   

Organizace Bitter Winter informuje, že více než 1 000 křesťanských a hinduistických dívek si každoročně stěžují, že byly uneseny a donuceny si vzít své únosce. V řadě těchto případů jsou také často nezletilé dívky nuceny podepsat prohlášení o své konverzi k islámu.

SouvisejícíPákistánská křesťanka přinucená ke sňatku se může vrátit ke své rodině

Pákistánský premiér Imrán Chán nařídil vyšetření těchto znepokojivých případů, ale ani tato vládní iniciativa tomu však nezabránila a místní soudy se často přiklánějí na stranu únosců. Jednou z obětí je čtrnáctiletá Maira Šachbazová, která nyní hledá azyl ve Velké Británii. Pákistánská křesťanka je podporována charitativní organizací Aid to Church in Need, která shromáždila 12 000 podpisů na podporu její žádosti o azyl. Začátkem února byla petice doručena Fioně Bruceové, zvláštní vyslankyni britského premiéra pro náboženskou svobodu.

Příběh mladé pákistánské křesťanky bohužel není ojedinělý. Dívka byla unesena třemi muži 28. dubna 2020. Následně byla znásilněna a celé to bylo natočeno na video. Pod hrozbou, že video bude zveřejněno, byla nucena se provdat za jednoho z mužů jménem Mohamed Tárik, a podepsat prohlášení, že konvertovala k islámu. Později se jí podařilo uprchnout a vyhledat pomoc úřadů.

 Její případ se dostal k vrchnímu soudu v Láhaur, který rozhodl, že se musí vrátit zpátky svému „manželovi,“ protože manželství i konverze k islámu byly platné. Po několika měsících se jí podařilo s pomocí svých katolických příbuzných znovu uprchnout, ale její „manžel“ ji udal za odpadlictví, a Maire tak hrozí dokonce trest smrti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. března 2021 Foto: Twitter – Maira Šachbazová

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář