Pákistánská křesťanka přinucená ke sňatku se může vrátit ke své rodině

Pákistánský soud 16. února nařídil, aby se třináctiletá křesťanka Farah Shaheenová vrátila ke své rodině poté, co byla unesena a nucena se provdat za čtyřiceti pětiletého muslima.

Jak informuje International Christian Concern rozhodnutí soudu tak uzavírá osmiměsíční právní bitvu o péči mladistvé dívky. Rodiče křesťanky nahlásili únos své dcery 25. června 2020.  Tvrdí, že jejich dcera byla nucena ke sňatku a konverzi k islámu.

Související . Stovky pákistánských křesťanských rodin utekly před násilím do bezpečí

Policie vrátila mladou křesťanku 5. prosince 2020. Lidskoprávní aktivisté uvedli, že Shaheenová měla na těle známky po týrání. 

„Úředníci poprvé přivedli křesťanku na policejní stanici po jednáních s únosci,“ řekla místní aktivistka Lala Robin Danielová pro Union of Catholic Asian News (UCAN). „Její kotníky a chodidla měla známky po týrání. Prožívala vážné trauma a nebyla schopna mluvit o mučení.“

Úřady v lednu nejprve stáhly obvinění z únosu, když z obavy o svůj život mladá křesťanka uvedla, že se vdala dobrovolně. Až když se místním médiím přiznala, že tak učinila pod nátlakem, soud nařídil její návrat k rodině.

 Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Shaheenina rodina tvrdila, že byla traumatizována, a obávala se odplaty svých únosců, kdyby proti nim vydala svědectví.

Podle studie z roku 2014, kterou ICC zmiňuje při tomto případu, je každý rok uneseno kolem 1000 křesťanských a hinduistických dívek, které jsou následně nuceny se vdát za své únosce. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář