Křesťan dnes

Papež František podstoupil vyšetření v římské nemocnici, je zpět ve Vatikánu

Vatikán – Papež František, který má chřipku, dnes podstoupil krátké vyšetření v římské nemocnici, a poté se vrátil zpět do Vatikánu, informovala agentura ANSA. Sedmaosmdesátiletý papež předtím vynechal předčítání na generální audienci, pověřil tímto úkolem svého asistenta a věřícím sdělil, že mu stále není dobře.

Papež, který měl v poslední době řadu zdravotních problémů, zrušil v sobotu a v pondělí své schůzky kvůli tomu, co Vatikán označil za lehkou chřipku. V neděli ale jako obvykle promluvil k davům na Svatopetrském náměstí.

SOUVISEJÍCÍPapež přijal rezignaci štětínského arcibiskupa kritizovaného za krytí násilí

„Drazí bratři a sestry, jsem stále trochu nachlazený,“ řekl František při dnešní audienci a oznámil, že za něj zhruba jednu stránku textu přečte jeho asistent. Papež na konci audience promluvil, aby pozdravil některé věřící, podle agentury Reuters zněl jeho hlas ochraptěle a trochu kašlal.

Papež v posledních měsících opakovaně trpěl zdravotními problémy a v listopadu byl nucen zrušit některé své aktivity kvůli potížím s dýcháním. Vyšetření tehdy vyloučilo plicní komplikace. Františkovi byla v mládí, kdy ještě žil v rodné Argentině, odstraněna část jedné plíce, i proto je náchylnější k infekcím dýchacích cest.

V prosinci zrušil papež kvůli následkům chřipky a zánětu plic plánovanou cestu na klimatický summit COP28 v Dubaji. Kromě toho má František problémy kvůli chronickým bolestem kolena, příležitostně proto používá invalidní vozík.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 28. února 2024 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Exit mobile version