Papež František: Ideologie gender zpochybňuje Boží kreativitu, tato slova nevztahuje na homosexuálně orientované osoby

Vatikán – Jedním z hlavních projevů zla v současném světě je genderová ideologie, varuje papež František. Označuji je za útok na různorodost a Boží kreativitu, protože chce od kořene zničit Boží záměr s každým člověkem a učinit vše jednolité a neutrální. Jde o ideologii, která nepočítá se skutečností, říká dále Svatý otec, se skutečnou různorodostí a s neopakovatelným charakterem každého člověka. Větší blízkost mezi lidmi nemůže být zajištěna odstraněním rozdílů, nýbrž přijetím jiného v jeho jinakosti, říká papež.

František hovoří na toto téma v knižním rozhovoru o Janu Pavlu II., který v příštím týdnu vychází v Itálii. Problém gendru připomíná papež v odpovědi na dotaz, jak se v našem historickém okamžiku specificky projevuje zlo. Zdůrazňuje, že křesťanství vždy dávalo přednost faktům před idejemi

„Gender se naopak projevuje jako idea, která chce vnutit skutečnosti a to záludným způsobem. Usiluje o podkopání základů lidskosti ve všech prostředích a na všech možných výchovných platformách, a stává se kulturním diktátem, který nepřichází zdola, nýbrž je shora vnucován některými státy, jako jediná možná cesta kultury, které je nutné se přizpůsobit,“ říká papež František. Předesílá nicméně, že tímto nechce nikoho diskriminovat a že tato slova nevztahuje na homosexuálně orientované osoby, které, jak říká Katechismus katolické církve, mají být doprovázeny a má se jim dostat pastorační péče.

Ve zveřejněném úryvky knihy hájí František také Jana Pavla II. před těmi, kdo mu vyčítali přehnaně duchovní interpretaci historických událostí, jako například útoku na jeho život v roce 1981, vykládaného jako vyplnění fatimských zjevení. Papež zdůraznil, že Jan Pavel II. byl Božím člověkem, mužem modliltby. Kdo byl svědkem jeho modlitby chápal, jak cele se nořil do tajemství Boha. A ten, kdo se modlí – říká dále František – dokáže číst události transcendentním způsobem, nespokojuje se s pouze rozumovými analýzami. „Nemyslím si tedy, že by Jan Pavel II. překračoval míru, to se týká spíše těch, kdo pohlížejí na historické události příliš povrchním způsobem,“ dodává papež František.

 

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 8. února 2020  Foto:

Tags: ,,,,

3 Komentáře

 1. Papež potvrzuje postoj ke genderové ideologii, který zastává p.Piťha nebo p.Kuffa na Slovensku. Jeho hodnocení je také podporou politiky SPD T.Okamury a Trikolory. T.Halík se svými postoji dostává na pozici extremismu.

  Odpověď
 2. Obávám se, že pro většinového věřícího, tedy který se neoddává intelektuálním aktivitám (jako třeba já nebo my tady docela často) tahle zpráva vyzní tak, že Gender je sprosté slovo.

  Přitom gender je prostě pohlaví, genderové studie např. zkoumají sociální role pohlaví, gender hraje roli i v diskriminaci, násilí na ženách apod., což jsou věci, které rozhodně nejsou dnes po celém světě vyřešené v souladu s Božím záměrem a proto je záhodné se o nich bavit.

  Ale pokud slovo, které tento problém pomáhá pojmenovat, zdeklasujeme na sprosté, nebezpečné a ďábelské, tak se tím zároveň vylučejeme jako katolíci ze společenské debaty na tohle téma a to je podle mě velká chyba.

  Komu toto může ještě posloužit? Vzpomeňte, že Putin jako jeden z důvodů pro agresi na Ukrajinu uvedl, že ji ovládají homosexuálové (což sice není gender, ale pro většinového křesťana může být), takže pak takového křesťana snáze přesvědčíte, že Rusko vlastně bojuje za správnou věc, protože bojuje proti „hlavnímu“ projevu zla.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář