Papež František se po operaci cítí dobře, uvedl Vatikán

Vatikán/Řím – Papež František se po první noci strávené v římské nemocnici, kde se podrobil operaci břišní dutiny, cítí dobře a vtipkuje. Podle lékařů by se hlava katolické církve mohla zotavit v řádu dnů, uvedl server Vatican News.

„Svatý otec se cítí dobře, je vzhůru a už se mnou vtipkoval,“ řekl chirurg Sergio Alfieri, který papeže ve středu odpoledne operoval v římské nemocnici Gemelli.

SOUVISEJÍCÍPapež podstoupil tříhodinovou operaci kýly, proběhla bez komplikací

Šestaosmdesátiletý František se podrobil tříhodinové operaci kýly. Podle lékařů byl zákrok natolik úspěšný, že by po zotavení neměl být nijak omezen při cestách a dalších aktivitách. Podle Alfieriho se nejednalo o urgentní zákrok, dobu rekonvalescence odhadl na sedm dní.

V oficiálním prohlášení dnes kolem poledne Vatikán sdělil, že papežův zdravotní stav stav je celkově dobrý a že dobře dopadla také pooperační vyšetření. Papež je vzhůru a dýchá bez vnější pomoci, celý dnešní den bude věnovat odpočinku, uvedl podle agentury ANSA vatikánský mluvčí Matteo Bruni.

Vatikán předtím uvedl, že z preventivních důvodů byly zrušeny všechny papežovy soukromé a generální audience až do 18. června. Alfieri podle agentury Reuters nevidí důvod, aby František musel měnit svůj pozdější program – za předpokladu, že nenastanou žádné pooperační komplikace. Začátkem srpna má papež v plánu navštívit Portugalsko a koncem téhož měsíce také Mongolsko.

„Papež je informován o vzkazech blízkosti a náklonnosti, které dorazily v posledních hodinách, vyjadřuje vděčnost a zároveň prosí, aby se za něj lidé nadále modlili,“ uvedl Bruni.

Papež František před dvěma lety podstoupil plánovanou operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva. Má také už dlouho potíže s kolenem, kvůli čemuž se často pohybuje na invalidním vozíku. Koncem března strávil několik dní v nemocnici se zánětem průdušek.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 8. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář