Papež František se při středoevropské cestě setká s Orbánem i Čaputovou

Vatikán – Papež František se na zářijové návštěvě Maďarska a Slovenska setká se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou i s maďarským prezidentem Jánosem Áderem a premiérem Viktorem Orbánem. Ukazuje to ve středu zveřejněný podrobný itinerářpapežovy středoevropské cesty, která je naplánovaná na 12. až 15. září. Média už dříve spekulovala, že hlava katolické církve o setkání s maďarskými představiteli nestojí.

Papež s Orbánem a s Áderem stráví zhruba půl hodiny bezprostředně po příjezdu do Budapešti, následně se setká s křesťanskými i židovskými zástupci. Vatikán už dříve oznámil, že se papež do Maďarska vydá, aby odsloužil závěrečnou mši Mezinárodního eucharistického kongresu, který se v Budapešti uskuteční od 5. do 12. září. Pak hned odletí do Bratislavy.

SOUVISEJÍCÍNa akce s papežem v září na Slovensku budou moci jen plně očkovaní

Zatímco v Maďarsku papež stráví zhruba sedm hodin, na Slovensku se zdrží necelé čtyři dny. Kromě prezidentky a dalších politických představitelů se setká i se zástupci katolíků i židovské komunity a navštíví Bratislavu, Prešov a Košice, kde je na programu setkání s příslušníky romské menšiny a mladými lidmi. Na významném poutním místě Šaštín nedaleko českých a rakouských hranic odslouží mši.

Návštěva Maďarska a Slovenska bude papežovou první zahraničních cestou po nedávné operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva.

Agentura AP upozornila, že čtyřiaosmdesátiletý pontifex při poslední zahraniční cestě do Iráku přiznal, že při nabitém programu pociťuje svůj vysoký věk. Dnes zveřejněný itinerář přitom žádné známky oddychového programu nevykazuje, naopak zahrnuje setkání s politickými, romskými i židovskými představiteli, která jsou nad rámec běžné papežské návštěvy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. čerence 2021 Foto: Wikimedia Commons – Viktor Orbán

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář