Papež František se setkal s představiteli ukrajinských církví

Vatikán – Papež František se dnes ve Vatikánu setkal s představiteli církví a náboženských sdružení na Ukrajině. Uvedl, že se za Ukrajinu a její odvážný lid modlí, informoval server Vatican News.

„Nepochybujte, že se za vás modlím! Nosím vás ve svém srdci a prosím Boha, aby se smiloval nad tímto statečným lidem,“ sdělil František delegaci Všeukrajinské rady církví a náboženských organizací. „Podporuji vaše úsilí o obnovení dodržování zásad a norem mezinárodního práva a základních lidských práv,“ dodal.

SOUVISEJÍCÍPapež v rozhovoru s AP kritizoval zákony, které považují homosexualitu za zločin

Všeukrajinská rada církví sdružuje 16 církevních či jiných náboženských organizací na Ukrajině. Jejím úkolem je mimo jiné pečovat o mezikonfesní dialog či pomáhat při realizaci státní politiky v oblasti náboženství a církví.

Součástí rady je také Ukrajinská pravoslavná církev moskevského patriarchátu, která po zahájení ruské invaze vyhlásila nezávislost na ruské pravoslavné církvi. Řada ukrajinských činitelů ji ale podezírá, že je nadále loajální vůči Moskvě. Podle serveru Ukrajinska pravda šéf této církve Onufrij nebyl součástí delegace ve Vatikánu, nahradil ho zástupce vedoucího oddělení zahraničních vztahů protojerej Mykola Danylevyč.

Papež František dříve odsoudil válku na Ukrajině a označil ji za zločin „proti Bohu a lidskosti“. V rozhovoru s jezuitským serverem America Magazine jednoznačně označil za agresora Rusko, čemuž se dříve kvůli diplomatickým ohledům vyhýbal. V prosinci se hlava katolické církve rozplakala u modlitby za mír na Ukrajině.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 25. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář