Papež František varoval před spirálou násilí na Blízkém východě

Vatikán – Papež František v dnešním kázání varoval před „spirálou násilí“, která by mohla vést k hlubšímu konfliktu na Blízkém východě. Nikdo by neměl ohrožovat druhé a národy by měly žít pospolu, prohlásila hlava katolické církve. Poutníkům na Svatopetrském náměstí podle agentury Reuters František řekl, že ho útok, který v noci na dnešek podnikl Írán proti Izraeli, zraňuje.

„Upřímně vyzývám k zastavení všech akcí, které by mohly podnítit spirálu násilí s rizikem zavlečení Blízkého východu do ještě hlubšího konfliktu. Nikdo by neměl ohrožovat existenci druhých. Všechny národy by se naopak měly zasadit o mír a pomoci Izraelcům a Palestincům žít ve dvou státech, bok po boku a v bezpečí,“ řekl papež. „Už žádnou válku! Už žádné útoky! Už žádné násilí!“ žádal František před zaplněným náměstím.

SOUVISEJÍCÍ Šéf vatikánské diplomacie přicestoval na návštěvu komunistického Vietnamu

Papež vyzýval k příměří v Pásmu Gazy, kde proti sobě od října bojuje radikální palestinské hnutí Hamás a Izrael. Konflikt už si vyžádal na 33.000 životů a značné materiální škody.

Írán v noci na dnešek vyslal proti Izraeli přes 300 dronů a raket, 99 procent letících bojových prostředků bylo podle izraelské armády sestřeleno. Útok nakonec zřejmě nezpůsobil velké škody, výrazně ale zostřil napětí v už tak neklidném regionu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 14. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář