Papež František vyzval k dialogu a usmíření ve sporu kolem Ukrajiny

Vatikán – Papež František dnes vyzval k modlitbám za mír na Ukrajině a za to, aby světoví lídři společně usilovali o dialog a obecné blaho. Prosím, už nikdy válku, prohlásil papež při dnešní generální audienci ve Vatikánu. Informoval o tom oficiální vatikánský server Vatican News.

„Kéž modlitby a volání do nebes se dotknou myslí a srdcí zodpovědných za dění na Zemi, aby převážil dialog a obecné blaho před zájmy jedné strany. Prosím, už nikdy válku. Modleme se za smíření a svornost,“ prohlásil dnes papež František.

SOUVISEJÍCÍPapež prohlásil, že se znepokojením sleduje narůstající napětí kolem Ukrajiny

Papež už v neděli uvedl, že se znepokojením sleduje narůstající napětí kolem Ukrajiny a dnešek vyhlásil dnem mezinárodních modliteb za mír.

V posledních týdnech se vyhrotila situace kolem Ukrajiny, u jejichž východních hranic Rusko loni shromáždilo na sto tisíc vojáků. USA a některé další západní země tvrdí, že Moskva chystá invazi do sousední země.

Rusko, které v roce 2014 anektovalo ukrajinský Krym, takový úmysl odmítá. Po USA a NATO ale požaduje bezpečnostní garance, mimo jiné že se aliance nerozšíří o Ukrajinu. Od víkendu dorazily do Kyjeva už tři zásilky americké vojenské pomoci, včetně munice pro vojáky na ukrajinských hranicích, pomoc posílají také další země.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 26. ledna 2022 Foto: YouTube – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář