Papež František vyzval k očkování proti covidu-19, podle něj jde o akt lásky

Vatikán – Papež František dnes vyzval k očkování proti covidu-19. Podle něj jde o akt lásky, který očkovaný člověk prokazuje svým blízkým a celé společnosti. Podle papeže díky vakcínám existuje naděje, že epidemie covidu-19 skončí, uvedly zahraniční agentury. Stane se tak, pokud bude očkování dostupné všem, řekl papež, který již dříve kritizoval nerovnou distribuci očkovacích látek ve světě.

Papež František podpořil očkování proti covidu-19 opakovaně. Hlava katolické církve se nechala naočkovat ve Vatikánu v březnu letošního roku. Vatikán navíc podal několik stovek dávek také lidem bez domova.

SOUVISEJÍCÍBrojil proti očkování. Kardinál Burke má covid a skončil na plnící ventilaci

„Nechat se naočkovat preparáty schválenými úřady je akt lásky,“ uvedl papež ve videu zaslaném v rámci kampaně It’s up to you, která má podpořit očkování v USA a v dalších zemích na americkém kontinentu. „Nechat se naočkovat je jednoduchým způsobem, jak podpořit obecné blaho a pečovat o ostatní, a především ty nejzranitelnější, lidi,“ dodala hlava katolické církve.

Podle papeže vakcíny dávají naději, že epidemie covidu-19 skončí. „Ale jen pokud budou dostupné (vakcíny) všem a budeme mezi sebou spolupracovat,“ dodal papež František. V minulosti hlava katolické církve opakovaně kritizovala nerovnou distribuci přípravků proti covidu-19 mezi bohatými a chudými zeměmi. Vyzvala také k pozastavení patentů, jež se vakcín týkají.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Papežova slova podpořili kardinálové a církevní hodnostáři z latinskoamerických zemí. Ti zdůraznili, že očkování je „morální zodpovědností“ vůči komunitě. V latinskoamerických státech je proočkovanost obvykle nižší než v USA a Kanadě. I mezi těmito státy ale panují výrazné rozdíly. V Chile či Uruguayi má dokončené očkování kolem 70 procent populace, v některých středoamerických státech, například v Hondurasu a Guatemale, je naočkována proti covidu-19 méně než desetina obyvatelstva.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,,,

4 Komentáře

  1. Kdyby covidpas/očkování zaručoval/o to, že naočkovaný nic nešíří tak to beru ale takhle je to jen nepravdivý žvást a vir se bude šířit a mutovat dál. Divím se, že tyto dezinformace nikdo nevyvrací a přitom už je dávno známý fakt, že i očkování vir šíří.
    Místo aby někdo zveřejnil studii od odborníků, tak tady slyšíme různé vyjádření od úplných laiků.

    Odpověď
  2. Karel Krejčí

    Papež opět vyslal světu jasnou vizitku, nejen svou, ale i celé ŘKC: „Pokud nebudeš sdílet můj názor – nemiluješ mne“. Je to ukázkový akt vydírání. Pokud je takto postaven akt lásky jeden k druhému, je to opravdu pokrytecké vydírání. Jsou fakta pro a stejně tak i proti. Ale stavět celý problém takto jednostranně, to opravdu nemá nic společného s racionálním uvažováním ani s manifestací opravdové lásky jednoho vůči druhému. To se papež zase jednou dosti hrubě „netrefil“.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář