Papež nechápe, proč lidé odmítají vakcínu. Potraty považuje za vraždu

Vatikán – Papež František si láme hlavu nad tím, proč tolik lidí, včetně některých kardinálů římskokatolické církve, odmítlo očkování proti covidu-19. Řekl to novinářům během letu ze Slovenska do Vatikánu, píše agentura AP. Lidstvo přitom podle papeže mělo v minulosti k vakcinaci dobrý vztah a očkování malých dětí proti spalničkám a obrně také obvykle nikdo nezpochybňuje.

Sám František je proti covidu očkovaný přípravkem od společností Pfizer-BioNTech a vakcinaci již dříve podporoval. Ani tentokrát nejmenoval žádné konkrétní přípravky či firmy. Někteří lidé podle něj mohli váhat, protože bylo k dispozici mnoho vakcín, z nichž některé byly „jen o málo účinnější než destilovaná voda“, uvedl podle AP papež. Odmítnout vakcínu je podle něj „sebevražda“.

SOUVISEJÍCÍPapež František vyzval k očkování proti covidu-19, podle něj jde o akt lásky

Poznámkou o „odmítačích“ očkování narážel patrně na amerického kardinála Raymonda Burkeho. Ten se dlouhodobě vyjadřoval proti očkování, před měsícem se nemocí covid-19 nakazil a musel být hospitalizován a s dýcháním mu pomáhal plicní ventilátor.

Na tiskové konferenci v letadle padl také dotaz na oprávněnost potratů. Katolická církev by podle Františka neměla přijímat politická rozhodnutí. Papež se přitom nevyjádřil jasně ke sporu, který se vede v rámci americké katolické církve, jež se běžně zapojuje do politiky. Část amerických arcibiskupů odmítá udílet přijímání lidem, kteří schvalují potraty, píše agentura AFP.

Papež zároveň opět vyjádřil svůj rozhodný nesouhlas s potraty, považuje je za vraždu. „Kdokoli provádí potrat, zabíjí. Vezměte si jakoukoli knihu o embryologii pro studenty medicíny. Tři týdny po početí už tam jsou všechny orgány, dokonce i DNA … Je to lidský život, tento lidský život musí být respektován. Tento princip je tak jasný!“ prohlásila hlava katolické církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,,,,

6 Komentáře

  • Novinové články, ale i rozhovory v letadle jsou vedlejší.
   Dokument Kongregace pro nauku víry, který František schválil, je složitější a uvádí podmínky, kdy je dovoleno přijmout takovéto vakcíny, které byly nemorálně vytvořeny. A to když jde o případ ohrožení a člověk si nemůže vybrat vakcínu, která byla vyrobena morálně. Zde je důkaz: https://bit.ly/3kgfxMD

   Odpověď
   • Nemorálně to je takové podmanivé slovíčko….správně by mělo být vakcíny, které byly vyrobeny porušením desatera a dvou největších přikázání.
    Pokud vím, Ježíš žádné nemorální praktiky nečinil.

    Odpověď
 1. Stále více a více se projevují neřešitelnosti problémů tohoto světa. Stále více proti sobě stojí dva názorové tábory jak v tomto případě, tak v politice i běžném životě. Řešením není sjednotit se buď dobrovolně nebo nějakou nátlakovou metodou na jednom názoru, to není tím nejzákladnějším problémem. Tím zakladnim problémem je samotná podstata tohoto světa a had v ráji nám to prozrazuje. Naše pozornost je soustředěna na hledání ANO či NE nebo na sjednocení se na kompromisu. To je sice hezké, ale ani o kousek jsme se nevymanili z tohoto padlého světa. Není překvapením, že právě papež zaujímá tento postoj – jeho názory podpořené jeho úsměvy jistě dodávají mnoha lidem optimismu, ale to je tak vše.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář