Papež píše knězi, který se stará o LGBT komunitu: Dávej jim růst v lásce k našemu Pánu

Vatikánský rozhlas zveřejnil dopis papeže americkému jezuitovi Jamesi Martinovi, který vykonává pastorační činnost v LGBT komunitě. 

„Bůh se s láskou přibližuje ke každému ze svých dětí, ke všem a ke každému z nich. Jeho srdce je otevřené každému. On je Otec.“ Takto se vyjádřil papež František v krátkém ručně psaném dopise ve španělštině, který zaslal americkému knězi Jamesi Martinovi, jenž vykonává svůj apoštolát mezi LGBT lidmi, u příležitosti webináře Outreach 2021, který se konal o víkendu. Kněz v neděli dopis zveřejnil na Twitteru.

SOUVISEJÍCÍKardinál Dolan hostem na konvenci republikánů. Jezuita Martin byl zván k demokratům

„Boží styl,“ píše papež, „má tři rysy: blízkost, soucit a vlídnost. Takto přistupuje ke každému z nás. Když přemýšlím o tvé pastorační práci, vidím, že se neustále snažíš napodobovat tento Boží styl. Jsi knězem pro všechny, protože Bůh je Otcem všech. Modlím se za tebe, abys mohl pokračovat tímto způsobem, být blízko, soucitný a s velkou vlídností.“

František poděkoval otci Martinovi za jeho „pastorační horlivost a schopnost být s lidmi v takové blízkosti, jakou měl Ježíš a která odráží blízkost Boží“.

Papež svůj dopis, datovaný dnem 21. 6. 2021, uzavírá ujištěním a prosbou o vzájemnou modlitbu:

„Modlím se za tvé věřící, za tvé farníky, za všechny, které Pán postavil do tvé blízkosti, aby ses o ně staral, chránil je a dával jim růst v lásce k našemu Pánu Ježíši Kristu. Prosím, nezapomeň se za mne modlit,“ uzavírá svůj list hlava katolické církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. června 2021 Foto: Facebook – James Martin

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář