Papež při mši prohlásil, že církev je raněná vlastním hříchem

Panama – Římskokatolická církev je unavená a raněná vlastním hříchem. Řekl to ve své sobotní mši v panamském hlavním městě papež František. Jeho zmínka je zřejmě odkazem na celosvětové problémy církve vyvolané sexuálním zneužíváním obětí duchovními, napsala agentura Reuters.

Papež v sobotu dopoledne místního času sloužil mši pro kněží, jeptišky a členy katolických organizací v nově zrekonstruované katedrále Panny Marie La Antigua v panamském hlavním městě. Ve svém kázání použil slova týkající se únavy a vyčerpání zhruba 20krát.

Papež přiletěl do Panamy ve středu, aby se zde zúčastnil Světových dní mládeže. Vyvrcholením jeho návštěvy bude nedělní mše pod širým nebem.

Papež svolal na 21. až 24. února do Vatikánu nejvyšší představitele národních katolických církví, aby zde jednali o globální krizi sexuálního zneužívání. Setkání mu dává šanci odpovědět na kritiku od obětí zneužívání, že se dopustil chyb při řešení krize a neučinil dost proto, aby pohnal biskupy k zodpovědnosti.

Papež také při ranní mši posvětil nový oltář katedrály. Jeho součástí jsou relikvie tří latinskoamerických světců a svatého Jana Pavla II.

Světové dny mládeže jsou obří mezinárodní akcí, při které se každý třetí rok setkávají křesťané z celého světa a vždy se jí účastní také papež. Tradici založil v roce 1984 papež Jan Pavel II. a oba jeho nástupci v ní pokračují. Doposud se tato křesťanská setkání konala čtrnáctkrát v deseti státech, naposledy to bylo v roce 2016 v Polsku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: ČTK  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář