Papež se po operaci dobře zotavuje, příští týden ale zůstane v nemocnici

Řím – Papež František se po operaci břicha dobře zotavuje, uvedli dnes lékaři. Doporučili mu však, aby vynechal nedělní požehnání z balkonu nemocnice, které by mohlo představovat zátěž pro břišní stěnu. Šestaosmdesátiletý papež souhlasil s návrhem lékařů, aby zůstal v nemocnici Gemelli alespoň celý příští týden, řekl podle agentury Reuters při dnešním brífinku chirurg Sergio Alfieri.

František se ve středu podrobil tříhodinové operaci, při níž mu byla odstraněna břišní kýla. Před dvěma lety ve stejné nemocnici podstoupil operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva. Věřícím sice tehdy z balkon požehnal, ale to bylo až sedm dní po zákroku, připomněl Alfieri.

SOUVISEJÍCÍPapež se zotavuje po operaci, začal pracovat, lékaři vysadili kapačky

„Vstávání z postele a sezení v křesle zatěžuje břišní stěnu. Uplynuly teprve tři dny. Požádali jsme Svatého otce, aby byl obezřetný a vyhnul se zátěži,“ uvedl chirurg, který vedl středeční zákrok.

Alfieri dodal, že papež byl v pátek odpojen od nitrožilních hadiček a nyní dostává polotuhou stravě. Všechny zdravotní parametry jsou podle lékaře v normě a nevyskytly se žádné srdeční problémy.

Vatikán už dříve uvedl, že z preventivních důvodů byly zrušeny všechny papežovy soukromé a generální audience až do 18. června.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář