Papež se zotavuje po operaci, začal pracovat, lékaři vysadili kapačky

Řím – Papež Františka se zotavuje po středeční operaci břicha. Hlava katolické církve v patek začala pracovat a lékaři mohli vysadit kapačky, informoval v průběhu dnešního dne Vatikán. Šestaosmdesátiletý papež na twitteru vyzval věřící, aby se za něj modlili.

„Lékařský tým informuje, že pooperační průběh je nadále normální,“ uvedl dnes večer vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Dodal, že lékaři odstranili papežovi kapačky a pokračují v podávání tekuté stravy.

SOUVISEJÍCÍPapež František se po operaci cítí dobře, uvedl Vatikán

„Během odpoledne se modlil a věnoval se pracovním záležitostem,“ dodal Bruni. Ve čtvrtek Vatikán uvedl, že papež celý den odpočíval.

Na twitteru papež poděkoval za vzkazy a přání brzkého uzdravení, které dostává. „Modlím se za všechny, a hlavně za ty, kteří trpí. A prosím vás, abyste se modlili za mě,“ stojí v příspěvku na twitteru.

Papež se v římské nemocnici Gemelli podrobil tříhodinové operaci kýly. Podle lékařů byl zákrok natolik úspěšný, že by po zotavení neměl být nijak omezen při cestách a dalších aktivitách. Podle chirurga Sergia Alfieriho, který operaci vedl, se nejednalo o urgentní zákrok a rekonvalescence potrvá asi sedm dní.

Vatikán uvedl, že z preventivních důvodů byly zrušeny všechny papežovy soukromé a generální audience až do 18. června. Alfieri podle agentury Reuters nevidí důvod, aby František musel měnit svůj pozdější program – za předpokladu, že nenastanou žádné komplikace. Začátkem srpna má papež v plánu navštívit Portugalsko a koncem téhož měsíce také Mongolsko.

František před dvěma lety podstoupil plánovanou operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva. Má také už dlouho potíže s kolenem, kvůli čemuž se často pohybuje na invalidním vozíku. Koncem března strávil několik dní v nemocnici se zánětem průdušek.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář