Papež se přidal k OSN, vyzval kvůli nákaze k celosvětovému příměří

Vatikán – Papež František v neděli podpořil generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese a přidal se k jeho výzvě, aby se na celém světě alespoň načas zastavily všechny válečné konflikty a násilnosti, a lidstvo se tak mohlo soustředit na boj s koronavirovou pandemií. Papež ve svém pravidelném nedělním poselství řekl, že je třeba věnovat pozornost vytvoření humanitárních koridorů a soustředit se na ty nejzranitelnější.

Šéf OSN o nutnosti příměří mluvil v pondělí. „Zastavte ten mor jménem válka a bojujte s nemocí, která pustoší náš svět,“ řekl. Podle něj nyní míroví vyjednavači znásobí své úsilí a pokusí se znesvářené strany přivést k jednacímu stolu.

„Jsme všichni součástí jedné rodiny. Konflikty by se neměly řešit válkou, ale dialogem a konstruktivním hledáním mírového řešení,“ řekl František. Konec násilí je podle něj potřeba zvláště v nynější době, kdy je nutné všechny síly napřít na zvládnutí epidemie.

Papež už počtvrté nepronesl své nedělní poselství z okna Apoštolského paláce, jak to bylo dříve obvyklé, protože Vatikán stejně jako celá Itálie dodržuje přísný zákaz shromažďování. Františkova slova pronesená v papežské knihovně se k věřícím dostala v přímém přenosu díky streamovací službě.

Pouze přes internet nebo díky televizním přenosům se budou moci katolíci zúčastnit i obřadů vedených papežem o Velikonocích. Italské ministerstvo vnitra nařídilo, že bohoslužeb v celé zemi se smí účastnit jen nezbytně nutný počet lidí, což je vždy kněz, ministranti, varhaník a popřípadě lidé, kteří zajišťují videopřenos mše.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 30. března 2020  Foto: WIkimedia Commons – António Guterres

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. V OSN sedí největší parta pokrytců , zlořádů a zlodějů. .. V letech 2004/05 byl ostře kritizován za nedostatečný dohled a pomalou reakci na skandál rozsáhlé korupce u OSN v jejím programu „Ropa za potraviny“, započatého za jeho předchůdce Butruse Butruse-Ghálího.[5] Do korupce byl zapojen i Annanův syn Kojo Annan.

    Odpověď
  2. 21Tu jeden silný anděl zvedl kámen, podobný velkému mlýnskému kameni, hodil jej do moře…

    V New Yorku sídlí nejenom OSN ale taky největší burza tohoto světa. New York je tedy největší celosvětové obchodní město tohoto světa.

    Mlýnský kámen by tedy mohl být koronavirus.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář