Papež vyjádřil před návštěvou Konga soustrast obětem bombového útoku

Řím/Kinshasa – Papež František v úterý vyjádřil soustrast obětem nedělního bombového útoku na protestantský kostel na východě Konga, k němuž se přihlásil Islámský stát. Hlavu katolické církve čeká na konci ledna třídenní návštěva této africké země, která byla původně plánovaná na loňský červenec. Informovala o tom agentura AP.

Útok si ve městě Kasindi vyžádal nejméně 14 obětí a 60 zraněných. Podle prohlášení Islámského státu ozbrojenci umístili výbušniny v kostele a odpálili je, když se v něm lidé modlili.

SOUVISEJÍCÍNejméně deset lidí zemřelo při bombovém útoku v kostele na východě Konga

Kvůli násilí v Severním Kivu zkrátil Vatikán plánovanou cestu papeže o návštěvu této severovýchodní části země, která hraničí se Rwandou. František se v Kinshase od 31. ledna setká s oběťmi konfliktu a s několika obyvateli východu země.

Ve východním Kongu působí více než 120 ozbrojených skupin a milic, které mezi sebou soupeří o moc a půdu. Kvůli konfliktům je v zemi v současnosti téměř šest milionů vnitřně vysídlených lidí a stovky tisíc tamních obyvatel se podle OSN potýkají s extrémním nedostatkem potravin.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář