Papež vyslal na Ukrajinu dva vlivné kardinály, jednoho původem z Brna

Vatikán – Papež František vyslal na Ukrajinu dva vlivné kardinály. Jde o papežova almužníka a polského kardinála Konrada Krajewského, který odcestoval do Polska, odkud se chce dostat na Ukrajinu. Kardinál Michael Czerny, který je původem z Brna, pak v úterý odcestuje do Maďarska a bude se rovněž snažit dostat se do válkou zmítané země, uvedla dnes vatikánská oficiální média.

Krajewski italskému katolickému týdeníku Famiglia Cristiana řekl, že cílem jeho cesty je Kyjev. „Uvidíme, jaké budou možnosti, až se dostanu na hranici (s Ukrajinou). Víme ale, že starosta Kyjeva vyzval všechny kněží, aby se přidali, byli s nimi a chránili město svými modlitbami,“ řekl papežův almužník. Během cesty chce také vyjádřit papežovu blízkost uprchlíkům a dobrovolníkům, kteří se o ně starají.

SOUVISEJÍCÍKonflikt na Ukrajině je válka, ne speciální vojenská operace, řekl papež

Na Ukrajinu se chystá i kardinál Michael Czerny, brněnský rodák s kanadským občanstvím. V úterý odcestuje do Maďarska, kde se bude mimo jiné zajímat o zacházení z uprchlíky z mimoevropských států, kteří bydleli na Ukrajině a ze země uprchli. Tito uprchlíci podle západních médií čelili větším obtížím než Ukrajinci prchající před válkou, stěžovali si i na diskriminaci či rasismus ze strany Ukrajinců.

Také kardinál Czerny, který vede jedno z takzvaných vatikánských ministerstev, se bude snažit překročit hranici s Ukrajinou.

Papež František v neděli odmítl tvrzení Moskvy, že ruská vojska na Ukrajině provádějí speciální vojenskou operaci. Konflikt nazval válkou, při které „tečou potoky krve a slz“, a Ukrajinu za zemi mučedníků. Vatikánská diplomacie se však snaží udržovat vztahy s oběma stranami konfliktu a hlava katolické církve opakovaně vyzvala k zastavení bojů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 7. března 2022 Foto:

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář