Papež začátkem září poprvé navštíví Mongolsko, uvedl Vatikán

Vatikán – Papež František začátkem září poprvé navštíví Mongolsko, informoval dnes server Vatican News. Program návštěvy, která se uskuteční od 31. srpna do 4. září, upřesní Vatikán v příštích týdnech. Podle agentury AFP půjde o první návštěvu hlavy katolické církve v převážně buddhistické zemi, s níž Vatikán navázal diplomatické vztahy v roce 1992.

Papež František podle vatikánského serveru už několikrát v minulosti vyjádřil přání jet do této země rozlehlých stepí, která sousedí s Ruskem a Čínou. Ke katolické víře se v Mongolsku hlásí asi dvě procenta z jeho zhruba tří miliónů obyvatel, více než polovina tamních obyvatel jsou buddhisté. Pokřtěno je tam ale podle vatikánského serveru jen asi 1300 lidí.

SOUVISEJÍCÍBrazilský prezident telefonoval s papežem, řešili konflikt na Ukrajině

Loni v létě papež poprvé jmenoval kardinálem církevního hodnostáře z Mongolska, italského arcibiskupa Giorgia Marenga, který působí jako apoštolský prefekt v mongolské metropoli Ulánbátaru.

Šestaosmdesátiletý papež navzdory zdravotním problémům pokračuje v náročném pracovním programu. Koncem března přitom strávil několik dní v nemocnici se zánětem průdušek, dlouhodobě má problémy s kolenem, kvůli čemuž se často pohybuje na invalidním vozíku.

Od začátku pontifikátu v březnu 2013 papež František navštívil asi šest desítek zemí během čtyř desítek zahraničních cest.

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář