Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila“, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.

Prvním reaguje na prosbu apoštolského vikáře v Aleppu, mons. George Abú Cházena, který ve městě organizuje potravinovou pomoc pro nejchudší křesťanské rodiny. Druhý má podpořit nákup léků a domácí ošetřovatelskou péči v Damašku na žádost řecko-melchitského patriarchy, Jusifa Absiho, říká Monteduro.

„Nevzdáváme se a snažíme se vzdorovat lhostejnosti, o což ostatně požádal papež František ve velikonočním poselství Urbi et Orbi.

Podle médii už válka v Sýrii skončila. Ve skutečnosti tomu tak není, protože 40% syrského území ještě není pod kontrolou Assadovy vlády. Zejména na severozápad země, jehož středem je Idlib, se v posledních měsících soustředily tuhé boje, protože právě do Idlibu se stáhli džihádisté. Je tam 150 tisíc uprchlíků.

Podpora náboženských menšin – a zejména chudých křesťanů – je jedinou odpovědí na útisk. Sýrie a Irák jsou kolébkami křesťanství. Podpora blízkovýchodních křesťanských menšin je tudíž mimořádný nástroj, jakési očkování proti fundamentalismu, protože nesmíme zapomínat, že křesťané jsou nejenom mírumílovní, ale především mírotvorní, jsou schopni stavět mosty k dialogu,“ uvedl pro Vatikánský rozhlas ředitel italské pobočky papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro.

 

Autor: Vatikásnký rozhlas  Datum: 21. červnce  2019  Foto:Papežská nadace pomáhá v Sýrii – Aid to the Church in Need

Tags: ,,,

1 Komentář

 1. Autor tvrdí
  “ Zejména na severozápad země, jehož středem je Idlib, se v posledních měsících soustředily tuhé boje, protože právě do Idlibu se stáhli džihádisté. Je tam 150 tisíc uprchlíků.“

  Ale ve skutečnosti
  „Idlíb je oblast s populací čítající asi tři miliony osob, z nichž takřka polovina byla vyhnána z jiných oblastí Sýrie.“
  https://blisty.cz/art/95823-syrie-povstalecka-ofenziva-znamena-skutecny-prelom-v-bitve-o-idlib.html

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář