Papežův vozový park bude ekologičtější, jeho součástí budou vozy Škoda

Vatikán – Vatikán bude používat elektromobily značky Škoda. Městský stát dnes podepsal dohodu s německým koncernem Volkswagen o postupné výměně svého vozového parku za elektromobily značky Volkswagen a Škoda. Výměna je součástí snahy Vatikánu o snížení emisí uhlíku. Uvedl to server vaticannews.va.

Partnerství podle prohlášení zahrnuje střednědobé a dlouhodobé pronájmy a Vatikán označil automobilku Volkswagen a její značku Škoda za svého hlavního strategického partnera pro renovaci státního vozového parku. V oznámení ale nejsou uvedené žádné podrobnosti o počtu vozů, hodnotě dohody ani harmonogram dodávek vozů.

SOUVISEJÍCÍPlzeňský biskup Holub: Papež František vnesl do církve nové impulzy a otevřenost

Vatikán hodlá do roku 2030 postupně nahradit svůj vozový park elektromobily a zvýšit počet dobíjecích stanic na celém území. Chce také zajistit, aby energetické potřeby státu byly zajišťovány výhradně z obnovitelných zdrojů.

Ochrana životního prostředí je pro papeže Františka velmi důležitá. Stane se prvním papežem, který vystoupí na konferenci OSN o změně klimatu, a to na 28. konferenci COP, která začne koncem měsíce v Dubaji.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. listopadu 2023 Foto: Wikipedie – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář