Pastor Greg Laurie pokřtil 4500 lidí v návaznosti na evangelizační kampaň 

Inspirováni filmem „Ježíšova revoluce“ se o víkendu tisíce lidí z celé Ameriky i ze světa zúčastnily křtu v dnes již proslulé Pirátské zátoce v kalifornském Newport Beach. 

Pastor křesťanského společenství Harvest Greg Laurie uspořádal tuto masovou akci v návaznosti na evangelizační kampaň nazvanou SoCal Harvest, která se konala minulý týden a na níž se sešlo 32 500 lidí a 6 794 z nich se rozhodlo zasvětit svůj život Ježíši Kristu. 

SOUVISEJÍCÍTéměř 4 000 lidí odevzdalo svůj život Kristu při každoroční evangelizační akci Grega Laurieho

Laurie, jehož příběh spasení je uveden ve filmu „Ježíšova revoluce“ a který byl na tomto místě před 50 lety také pokřtěn, nemohl uvěřit velikosti sobotního davu.

„Dnes se nám ke křtu přihlásilo asi 4 000 lidí, věřili byste tomu?“ řekl pastor Laurie. Pak se ale počet ještě zvětšil.

Zpravodajská stanice CBN News informuje, že jen minulý měsíc se na pláži sešlo přibližně 4 100 lidí, což bylo označeno za jeden z největších křtů v historii; v sobotu však pastor Laurie a další vedoucí ze sboru Harvest Christian Fellowship pomohli pokřtít 4 500 lidí, čímž překonali předchozí křest, který slavila církev Oceans Church.

Tisíce lidí lemovaly mořskou pláž v ikonické Pirátské zátoce, aby čekaly, až na ně přijde řada, zatímco pastor Laurie vysvětloval davu, co křest skutečně znamená.

„Loučíte se se svým starým já, pohřbíváte se s Kristem ve křtu, abyste mohli kráčet v novosti života, to říká Bible, takže vycházíte a říkáte: ‚Dávám tento závazek‘ a děláte to veřejně před přáteli a rodinou,“ řekl.

Žena jménem Shelly přijela z Arizony se svými třemi neteřemi, aby se nechala poprvé pokřtít. „Nejprve jsem viděla film [Ježíšova revoluce] a pak jsem si uvědomila, že se musíme nechat pokřtít,“ vysvětlila. „Cítím se báječně, je to nový život.“

Prozatímní starosta Newport Beach Will O’Neill označil to, co se zde děje, za „neuvěřitelné“. 

„Nejenže křtí lidi, ale opravdu stmelují komunitu. A podívejte, my tady v Newport Beach trávíme hodně času přemýšlením o kvalitě vody, ale nic není čistšího než to, co se děje právě teď, a je to prostě výjimečná věc, kterou dnes vidíme,“ řekl CBN News O’Neill. 

Laurie se na sociálních sítích podělil o význam křtu dalších lidí na pláži a uvedl, že „toto je samozřejmě místo křtů Ježíšova hnutí“ ze 70. let 20. století. Byl jedním z mnoha, kteří zde byli před 50 lety pokřtěni spolu se svou ženou Cathe. 

Mezi evangelizační kampaní SoCal Harvest a křty v rámci Ježíšovy revoluce v Pirátské zátoce se Lauriemu a církvi Harvest podařilo během jednoho týdne pomoci přibližně 11 295 novým křesťanům zasvětit život svému Pánu a Spasiteli.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. července 2023 Foto: Twitter @Greg Laurie

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář