Pastor, jeho rodina a další křesťané zabiti v Nigérii

Teroristé 13. března na dálnici ve státě Taraba na severovýchodě Nigérie přepadli a zabili pastora, jeho manželku a syna spolu s několika dalšími křesťany.

Rev. Abah Jacob, manželka Marian Abah a jejich syn byli spolu s dalšími křesťany zabiti poblíž Mararaby na dálnici mezi Gankwe a Mararabou v okrese Donga, uvedla skupina pastorů na tiskové konferenci v Jalingu v sobotu (23. března).

SOUVISEJÍCÍ Téměř deset let po incidentu v Chiboku unesli z nigerijské školy 287 studentů

Pastor Jacob vedl Africkou církev arcidiecéze Kyado ve farnosti Adi v místní vládní oblasti Bali ve státě Taraba, uvedl podle Evangelical Focus na tiskové konferenci pastor Nathaniel Saawua. 

Dodal, že při útoku byly zraněny desítky dalších křesťanů, kteří byli ošetřeni v různých nemocnicích.

„Od hrůzné vraždy se nám však zdá, že to nikoho netrápí, protože úřady nekontaktovaly ani jednoho člena rodiny obětí a rodiny oficiálně nenavštívil žádný vládní úředník z místních samospráv Bali nebo Donga,“ řekl pastor Saawua.

Dodal, že někteří z těch, kteří byli zraněni, ale unikli, nemají žádné finance, aby mohli zaplatit za svůj pobyt v nemocnici.

„Jeden člověk zatím v nemocnici zemřel a někteří z nich nemají nic nebo jen málo na zaplacení účtů za léčbu,“ řekl pastor Saawua.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář