Pastor megacírkve Andy Stanley pořádá konferenci pro rodiče dětí z LGBT komunity 

Jedna z amerických megacírkví oznámila, že uspořádá konferenci určenou speciálně pro rodiče, kteří mají děti hlásící se k LGBT.

Církev North Point Community Church z města Alpharette ve státě Georgia, kterou vede vlivný evangelikální pastor Andy Stanley, uspořádá v září konferenci s názvem Unconditional.

Konferenci pořádá organizace s názvem Embracing the Journey, jejímž posláním je „budovat mosty mezi LGBTQ+ jedinci, jejich rodinami a církví, a to ne navzdory Bibli, ale díky Bibli, a přitahovat rodiče a děti k hlubšímu vztahu mezi sebou navzájem a k Bohu,“ informuje portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍEvangelikální aliance tvrdí, že požehnání pro osoby stejného pohlaví se „drasticky“ odchyluje od učení Písma 

Její zakladatelé, Greg a Lynn McDonaldovi, vychovali v rámci konzervativní křesťanské kultury homosexuální dítě a uvedli, že koučovali nebo radili několika stovkám křesťanských rodičů, jak postupovat v těchto životních situacích.

Stanley je uveden jako jeden z pěti řečníků na dvoudenní konferenci a pochválil McDonaldovy za to, že řeší „těžké otázky s milostí, soucitem a poctivostí“.

Zpravodajský křesťanský portál Premier dále informuje, že syn slavného baptistického pastora a spisovatele Charlese Stanleyho se nedávno stal středem kontroverze poté, co se po internetu rozšířil videoklip s jeho výroky o homosexuálech.

Při svém projevu na konferenci loni v květnu řekl, že ti z LGBT komunity, kteří navštěvují církev, mají mnohem více víry než ostatní návštěvníci bohoslužeb.

„Říkám vám, že homosexuál, který chce i po tom, jak s ním bylo zacházeno, chodit do kostela, má větší víru než já. Mají větší víru než mnozí z vás.“

Konference se bude konat 28.-29. září.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. února 2023 Foto: Wikipedie – Andy Stanley

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář