Evangelikální aliance tvrdí, že požehnání pro osoby stejného pohlaví se „drasticky“ odchyluje od učení Písma 

Biskupové anglikánské církve byli vyzváni, aby znovu zvážili návrhy na povolení děkovných bohoslužeb pro páry stejného pohlaví.

Evangelikální aliance v otevřeném dopise vyzvala vedoucí představitele anglikánské církve, aby znovu potvrdili svůj závazek k tradičnímu učení o manželství. Tvrdí, že současné návrhy zřejmě „dramaticky ohrožují církevní učení a praxi v oblasti vztahů a sexuální etiky,“ píše britský portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍ„Je to trojský kůň pro změnu učení církve,“ obávají se britští evangelikálové

V dopise, který napsal generální tajemník Gavin Calver, jsou tyto plány označeny za „neudržitelnou cestu“ od biblické pravdy. 

„Zoufale toužíme po tom, aby si anglikánská církev zachovala svůj historicky biblický názor, že manželství je svazkem jednoho muže a jedné ženy,“ řekl Calver listu Premier.

Biskupové trvají na tom, že církevní učení o manželství se nezměnilo.

V předlohách – které biskupové oznámili začátkem tohoto měsíce – se navrhuje soubor modliteb pro páry stejného pohlaví. Plány jsou výsledkem šestileté interní debaty o tom, zda povolit v církvi manželství osob stejného pohlaví.

Vzhledem k rozporům mezi samotnými biskupy jsou však návrhy označovány za „to nejlepší, co můžeme v současném kontextu církve udělat“.

Pro Calvera jsou ale návrhy „jasným krokem od historického postoje církve,“ řekl. 

„Tento krok pravděpodobně naznačuje i další kroky do budoucna. Nejde tedy jen o manželství, ale také o rozhodnutí žehnat věcem, které by pravděpodobně dříve církev nepožehnala,“ dodal pro britský zpravodajský portál. 

Calver dodal, že vzhledem k vlivu, který má anglikánská církev v jiných denominacích v zemi, mají pocit, že se musí ozvat.

„Anglikánská církev má obrovský vliv na nás všechny, ať už jsme anglikáni, nebo ne. To, co je tak významné pro státní církev, má dopad na nás všechny. A něco, co má největší význam, v národním i celosvětovém měřítku, to je okamžik, kdy jsme jako Evangelikální aliance cítili, že je vhodné a nutné něco říci,“ poznamenal. 

Po projednání a dopracování na generální synodě budou Modlitby lásky a víry k dispozici všem kněžím anglikánské církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář