Pastor se po sedmi měsících vězení vrátil z Indie domů

Americký pastor se minulý týden vrátil domů k rodině poté, co byl více než sedm měsíců vězněn v Indii.

Policie odebrala Bryanu Nerrenovi z International House of Prayer Ministries pas, čímž mu znemožnila cestovat. Začátkem října přiletěl do Indie na misijní konferenci, ale byl zadržen kvůli penězům, které nesl na podporu místním organizacím.

Mezi největší pronásledovatele křesťanů se zařadila Indie

Nerren byl posledních sedmnáct let v čele mezinárodní neziskové organizace s názvem Asian Children’s Education Fellowship. Ta se soustředila na trénink učitelů nedělních škol pro děti v Indii a Nepálu.

Podle Amerického centra pro právo a spravedlnost (ACLJ), která Nerrena zastupovala, byl pastor zadržen a zatčen při svém příletu na letiště do Bagdogra v Indii za údajné vyhýbání se povinnosti nahlášení hotovosti. Kromě toho se ho celníci údajně zeptali, zda je křesťanem a zda budou prostředky použity na křesťanskou činnost.

Nerren byl zpočátku propuštěn, ale po odložení letu byl následně zatčen. V Indii byl vězněn až do minulého pátku, kdy byly všechny body obvinění oficiálně zrušeny. Po sedmi měsících se pastor po příjezdu na mezinárodní letiště v Nashvillu znovu sešel se svou rodinou.

Od momentu svého zadržení, získal Nerren podporu od členů Kongresu USA, ministerstva zahraničí, amerického velvyslanectví a Rady národní bezpečnosti. Více než 200 000 členů ACLJ také podepsalo petici, která žádala jeho propuštění a návrat domů.

Přes tuto zkušenost Nerren plánuje pokračovat ve své práci v Indii.

„Inspirovali mě, abych dělal věci, které jsem neplánoval dělat. Budu pomáhat podporovat církve a děti. To je práce, kterou jsme vždy dělali, pomáháme chudým dětem. To se teď ztrojnásobí, uděláme víc, než jsme kdy předtím udělali na místech, odkud mě chtěli vyhnat a zastavit naši práci,“ řekl Nerren pro Christian Headlines.

Indie je na 10. místě řebříčku organizace Open Doors 2020 World Watch seznamu zemí, kde největší pronásledování křesťanů. V roce 2013 byla Indie ještě na 31. místě, ale její postavení se zhoršilo, když se v roce 2014 moci ujal Narendra Modi. Open Doors tvrdí, že „primární hnací silou pronásledování v Indii je hinduistický nacionalismus, který obhajuje přesvědčení, že Indie patří Hindům.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 30. května 2020  Foto: YouTube – pastor s rodinou

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář