Pastor Tim Keller prosí modlitby před další léčbou rakoviny

Tim Keller podstupuje další léčbu rakoviny poté, co se zjistilo, že má nové nádory. Populární spisovatel a teolog bojuje s rakovinou slinivky ve čtvrtém stadiu již téměř tři roky. 

Na Facebooku se podle Christian Today podělil o aktuální informace o svém zdravotním stavu, kde uvedl, že se vrátí do Národního onkologického institutu v Bethesdě v Marylandu. 

Loňská imunoterapie podle něj úspěšně zlikvidovala „99 %“ nádorů, ale nyní se objevily nové a ty potřebují cílenou léčbu.

SOUVISEJÍCÍTim Keller o úpadku a obnově americké církve (část 2)

„Jsou bohužel na poměrně nevhodných místech, takže nás lékaři vyzvali, abychom léčbu podstoupili znovu,“ napsal. Keller žádá křesťany, aby se za něj modlili, protože poslední kolo imunoterapie bylo „poměrně brutální“. 

„Prosím, modlete se za naši důvěru a závislost na Bohu, za jeho prozřetelný dohled nad právě probíhajícími lékařskými přípravami a za naši touhu oslavovat Boha ve všem, co nás potká. Děkujeme vám,“ uvedl. 

Keller nedávno uvedl, že rakovina proměnila jeho modlitební život. „Bude to znít jako nadsázka. Nikdy bychom se s manželkou nechtěli vrátit k takovému modlitebnímu a duchovnímu životu, jaký jsme měli před rakovinou, nikdy,“ řekl podle Christian Today vlivný evangelikální teolog.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. března 2023 Foto: Redeemer – Tim Keller

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář