Pastor ve Venezuele čelí pronásledování za organizování Pochodu pro Ježíše

Caracas – „Venezuelo, nastal tvůj čas svobody,“ řekl pastor na začátku pochodu. Vojenský státní zástupce ale nařídil jeho zatčení „za neposlušnost a zneužití vojenské funkce.“

José Albeiro Vivas je pastor sboru, ale je také důstojník venezuelského vojenského letectví. Jako koordinátor Pochodu pro Ježíše, který se ve Venezuele koná již 13 let, měl 12. října po celé zemi na starosti čtení z Bible, informuje Evangelical Focus.

Hned na začátku pochodu ve městě Barinas prohlásil duchovní svobodu nad zemí zvoláním „Venezuelo, nastal tvůj čas svobody,“ což stačilo úředníkům Generálního ředitelství vojenské kontrarozvědky (DGIM), aby ho zatkli.

Důstojník čelí vyšetřování za zločiny zneužití vojenských titulů a neposlušnosti. Kvůli svým křesťanským aktivitám byl převelen do velitelství DGIM. Vivas je křesťan, káže a aktivně působí ve svém společenství.

Církve nabízejí praktickou a psychologickou pomoc lidem prchajícím kvůli politickým a ekonomickým problémům ve Venezuele.

Organizace Tearfund uvedla, že partnerské církve v Kolumbii poskytují utečencům jídlo a zdravotní péči. Ti často přijedou, podle slov organizace, „unavení a hladoví“. „Na mnohých místech země nefunguje doprava, neteče voda a není žádná elektřina,“ informuje humanitární organizace.

Církve pomáhají postarat se o děti utečenců tím, že pro ně hledají místa ve školách a místních zařízeních pro denní péči.

-mn-  Datum:   Foto: Evangélico Digital – José Albeiro Vivas

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář