Pastor z Nepálu odsouzen ke dvěma letům vězení za porušení zákona proti konverzím

Pastor z Nepálu byl odsouzen za porušení přísného zákona, který zakazuje náboženské konverze. International Christian Concern informuje, že duchovní byl odsouzen ke dvěma letům vězení a pokutě 20 000 rupií (přibližně 165,00 amerických dolarů).

Pastor Keshav Acharya byl 30. listopadu odsouzen okresním soudem v Dolpě ke dvěma letům vězení za porušení nepálského zákona proti konverzím. Pastor Acharya byl poprvé zatčen 23. března 2020 na základě obvinění z šíření nepravdivých informací o viru Covid-19.

SOUVISEJÍCÍ Dramatická situace v Nepálu, církev ztratila během pandemie více než 100 pastorů

Ve virálním videu zveřejněném na internetu se pastor Acharya modlil před svou kongregací za ukončení pandemie a ve jménu Ježíše Krista napomínal coronu, aby odešla.

Pastor byl 19. dubna 2020 propuštěn na kauci, ale byl okamžitě bez soudního řízení odvezen na okresní policejní stanici v Dolpě a obviněn za distribuci křesťanských traktátů.

Okresní soud v Dolpě dne 22. listopadu usvědčil pastora Acharyu z porušení nepálských zákonů proti konverzím. Poslední slyšení pastora Archaya se však konalo 30. listopadu, kde byl odsouzen ke dvěma letům vězení a pokutě 20 000 rupií.

Evangelizace je v Nepálu považována za trestný čin. Proces kriminalizace náboženské konverze začal v roce 2015, kdy Nepál přijal novou ústavu.

Regionální manažer ICC William Stark uvedl: „My zde v International Christian Concern jsme hluboce znepokojeni odsouzením pastora Acharyi. Už více než rok se zdá, že úřady v distriktu Dopla jsou odhodlané pastora Acharyu z něčeho usvědčit a potrestat ho za to, že byl prostě křesťanským pastorem.“

„Od přijetí nové ústavy v roce 2015 se nepálští křesťané obávají, že by článek 26 a další paragrafy byly použity k cílení na jejich komunitu. Dnes nepálští křesťané znovu viděli, jak se jejich obavy naplnily.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. prosince 2021 Foto: Morning Star News – pastor Acharya

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář