Pastor zveřejnil nápis, že homosexualita je hřích. Následně v sboru skončil

Kalifornský pastor si hledá práci po zveřejnění nápisu, označující homosexualitu za hřích.

CBN News informuje, že Justin Hoke z Trinity Bible Presbyterian Church zveřejnil na začátku ledna nápis před kostel, říkající: „Bruce Jenner je stále mužem, homosexualita je stále hříchem, kultura se může změnit, Bible ne.“

„Cílem bylo říci, že zatímco se kultura může změnit, Bible ne,“ řekl Hoke pro SF Gate. „Kultura nyní požaduje, abychom nazývali ‚dobré‘ to, co Bible nazývá zlem.“

Zpráva okamžitě vyvolala protesty mezi členy komunity. Řada demonstrantů se shromáždila před kostelem, odsoudila nápis a vyjádřili sympatie s LGBT komunitou.

„Musíme opravdu posílit naše poselství, abychom ukázali lásku a podporou každému, kdo se cítil být terčem tohoto nápisu,“ řekla pro SF Gate Amelia Malloryová, jedna ze tří žen, které uspořádaly shromáždění.

Malloryová uvela, že nejsou proti křesťanství jako celku a respektují přesvědčení každého člověka, ale proti stylu kritiky, který zvolil pastor Hoke, budou protestovat.

O pár dní později Hoke nečekaně oznámil, že už není farářem presbyteriánského sboru. Podle příspěvku na Facebooku několik lidí, včetně staršího církve, pohrozilo, že sbor opustí, pokud neskončí.

Hoke později pro Daily Wire řekl, že nebyl vyhozen, ale rozhodl se sám odejít, aby zachránil kostel před rozdělením. Prozatím říká, že jen touží znovu hlásat evangelium.

„Mnoho lidí se mě ptalo na to, jestli mi mohou finančně nebo jinak pomoci. Jsem opravdu vděčný za taková gesta a nabídky, ale nechci zneužít 5 minut slávy k využití sympatií a dobré vůle ostatních. Pán se stará o mé potřeby,“ napsal na Facebooku.

„Prosím, modlete se, aby Bůh otevřel více dveří, abych kázal evangelium, to je vše, co chci nebo potřebuji,“ dodal pastor Hoke.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-   Foto: Facebook.com

 

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. Nechápu, jak může být ještě v dnešní době někdo tak blbý, že nazývá homosexualitu hříchem. Orientace, ať už je jakákoli, nikdy hříchem není, protože člověk si ji nezvolil. Hříchem jsou až zvrácené sexuální skutky.

    Odpověď
  2. Je posledna doba a je mnoho ludi,ktori maju oci a nevidia,usi Ale nepocuju,maju usta Ale nehovoria.Proste Boha nech vam otvori oci ABY ste videli a da vam usi ABY ste poculi.Bez Neho nie SME schopni rozoznat co je dobre a co zle

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář