Pastoři kvůli Covidu-19 nemají peníze a rodiny trpí hladem

Křesťanská charitativní organizace uvedla, že finanční dopad Covidu-19 na církev v chudších částech světa způsobuje, že mnoho pastorů se potýká s nedostatkem základních potřeb včetně jídla.

Britská pobočka Open Doors varuje, že virus způsobil drastické snížení pravidelných desátků a zdecimoval příjem mnoha kněží, což ve výsledku znamená, že nemají peníze na jídlo.

„Normálně, když křesťané trpí, církev je místo, kam se obrátí o pomoc,“ řekl podle portálu Premier ředitel pobočky Open Dooors pro Asii Jan Vermeer.

Vermeer dodal: „Kamkoli se otočíme, vidíme stejnou katastrofální situaci. Pastoři, jejichž příjem je založen pouze na darech od členů církve, nemají co jíst. “

Pastor Joel z Indie řekl charitativní organizaci, že jeho situace je zoufalá. „Kostel musel být uzavřen, takže jsme zůstali bez finanční podpory,“ vysvětlil. „Jako rodina jsme volali k Bohu o pomoc a zaopatření.“

Pastor Jyothi uvedl: „Jsem zapojen do pastorační služby, ale vzhledem ke karanténě nejsme schopni pokračovat v bohoslužbách a v dalších církevních činnostech.“

„Nezbývá nám žádný zdroj příjmů a nejsme schopni uspokojit potřeby svých rodin. Dokonce nejsou k dispozici žádné podřadné práce, kde bychom si mohli vydělal nějaké peníze,“ konstatoval pastor k nelehké situaci. 

„Místní úřady nabízely různou pomoc, ale jako křesťané jsme neměli nárok a byli jsme vládou ignorováni,“ dodal.

Církev v subsaharské Africe byla podle regionálního ředitele Open Doors Jo Newhouse také dramaticky ovlivněna koronavirem. „Kvůli výrazně sníženému příjmu nebyla církev schopna zabezpečit příjem pro pastory a další církevní pracovníky,“ vysvětlil.

Pastor Adane z Etiopii uvedl, že „kvůli Covid-19 má církev velké potíže. Kostely zůstaly zavřeny v rámci vládní nařízeních, nikdo nemohl přijít do kostela a my jsme neměli žádný příjem, abychom mohli platit pastorům a evangelistům.“

„Církev měla dříve mnoho příjmů, ale teď se to všechno zastavilo,“ dodal.

V reakci na vypuknutí pandemie a potřeby křesťanů po celém světě poskytla organizace Open Doors pomoc 163 000 věřícím.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

1 Komentář

  1. Apoštol Pavel nikdy nevzal pro sebe peníze,vždy pracoval aby nebyl nikomu zavázán a ještě stihl napsat většinu Nového zákona.Tak potom nerozumím kde je problém?A nebo jsou víc než Pavel?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář