Pastorova dcera mezi šesti zabitými při střelbě v křesťanské škole v Nashvillu

Jen několik hodin poté, co bývalá studentka zastřelila tři děti a tři dospělé v křesťanské základní škole, se v Tennessee konaly modlitební vigilie.

Osmadvacetiletá Audrey Haleová, která se označila za transgenderovou osobu, byla ozbrojena dvěma útočnými zbraněmi a pistolí a zabíjela přes dveře školy, než ji zastřelili policisté. Haleová měla připravené podrobné mapy soukromé křesťanské školy Covenant School v Nashvillu pro děti ve věku od tří do jedenácti let.

SOUVISEJÍCÍStřelec z Hamburku byl sám, policie napojení na teroristy dosud nezjistila

Zpravodajský portál Premier informuje, že zabité děti byly identifikovány jako Evelyn Dieckhausová, Hallie Scruggsová a William Kinney, všichni ve věku 8 nebo 9 let. Hallie byla dcerou pastora Chada Scruggse z místního presbyteriánského kostela Covenant Church.

Podle policie byla Haleová bez kriminální minulosti a spolu s rodiči žila v Nashvillu. Šéf nashvillské policie John Drake uvedl, že prověřují manifest a písemnosti útočníka, kterého označili za „osamělého fanatika“.

Drake uvedl, že vyšetřovatelé se domnívají, že střelba pramenila z „jisté zášti“, kterou Haleová chovala, „protože musela chodit do té školy“, když byla mladší.

Britský křesťanský portál dodává, že se na sociálních sítích objevily příspěvky s výzvami k modlitbám za rodinu Scruggsových. 

Zakladatel místního sboru JC Groves uvedl: „Prosím, modlete se za rodinu Scruggsových. Chad je pastorem Covenant Church v Nashvillu, kde dnes došlo ke střelbě. Jednou ze zabitých obětí byla i Chadova a Jadina dcera Hallie. Modlete se za sílu, kterou mu Bůh dává, protože musí pastoračně působit a zároveň truchlit nad ztrátou dítěte.“

Po střelbě prezident Joe Biden znovu vyzval k přijetí zákonů o kontrole zbraní.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. března 2023 Foto:

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář