Pavel Černý: Martina Navrátilová na špatné straně dějin?

Devítinásobná vítězka Wimbledonu a mnoha dalších grandslamových turnajů vyrostla v Čechách. Od dětství se pilně věnovala tenisu. Můj bratranec jako její spolužák vzpomínal na školní léta a rád vyprávěl, jak třídní učitelka ve škole pateticky říkávala: „Navrátilová, Navrátilová, tenisem se neuživíš“.

Neměla pravdu! Navrátilová se uživila! Nyní je tato tenisová legenda opět v hledáčku amerických médií, ale z jiného důvodu. Léta Navrátilová patří ke sportovkyním, které se otevřeně hlásí ke svému lesbickému způsobu života. Z tohoto důvodu byla vysoce ceněna LGBTQ komunitou. To se ale nyní radikálně změnilo.

V prosinci minulého roku se na twitterovém účtu Navrátilové objevila kritická poznámka vyjadřující nesouhlas, aby v rámci transgenderových změn nastupovali ve sportovních soutěžích muži identifikující se jako ženy, proti ženám. Navrátilová napsala na adresu mužů změněných na ženy: „Nemůžete se prohlásit za ženu a soutěžit proti ženám“. Pouze tento tweet stačil k tomu, aby byla LGBTQ komunitami tvrdě napadena. Transgenderoví aktivisté varovali Navrátilovou a obvinili ji, že se staví na špatnou stranu dějin. Dříve aktivistka a symbol práv gayů byla náhle napadena šířící se morálkou sexuální revoluce.

V první chvíli Navrátilová smazala svůj tweet a slíbila celou problematiku hlouběji studovat. Až nyní vyšel od ní v londýnských „The Sunday Times“ článek, ve kterém rozvádí své argumenty. Jako titulek se objeví slova: „Pravidla pro trans-atlety odměňují podvod a trestají nevinné“. Navrátilová vysvětluje, že v prosinci nebyla připravena na tak tvrdou kritiku a potřebovala si věci nově ujasnit. Po důkladném promyšlení této problematiky došla ke stejnému názoru. Jestliže sportovní organizace budou kapitulovat na transgenderovou agendu a umožní změněným mužům soutěžit proti ženám, bude narůstat prostředí podvodů.

Navrátilová popsala, jak se některý muž rozhodne být ženou, na doporučení sportovní organizace bude užívat hormony a začne vyhrávat soutěže. Poté si to rozmyslí a zplodí dítě. To je podle Navrátilové šílený podvod. Sama říká, že by nechtěla hrát proti takové „ženě“. Navrátilová založila svou polemiku na vlivu hormonů a biologii. Pouhá hormonální hladina neřeší problém. Muž od svého dětství buduje své svaly, hustotu kostí a větší počet červených krvinek, které jsou nositelkami kyslíku. Pokud se takový muž prohlásí za ženu, není tím eliminována jeho výhoda v ženské soutěži, a to je pro Navrátilovou nepřijatelné. To, co je nepřijatelné pro Navrátilovou, je ale právě agendou transgenderové revoluce.

Argument Martiny Navrátilové je velmi jasný. Transgenderová žena, bez ohledu na své cítění a hormonovou terapii, nemá biologickou strukturu ženského těla. Ve skutečnosti těží z hustoty svých kostí, síly svalů a stavby kostry. Podle Martiny Navrátilové stovky trans-atletů, zvláště transgenderových žen, přenášejí vlnu morální revoluce do světa sportovních soutěží jako neférovou výhodu. Vítězí ve svých soutěžích proti jiným ženám.

Vedení LGBTQ hnutí okamžitě sesadilo Navrátilovou z pozice ambasadorky práv sexuálních menšin. Tento rozpor podle teologa prof. Mohlera není srážkou mezi křesťanskou sexuální morálkou a sekulárním přístupem. Ve skutečnosti to je kolize mezi dvěma sekulárními přístupy. Logickým výstupem sekulárního pojetí bývá chaos a zmatek. LGBTQ agenda vezme objektivní kategorie „muž“ a „žena“ a přetváří je do subjektivních kategorií individuální volby. To je problémem pro liberály, feministy a různá ženská hnutí. Zdá se, že jde o kompletní narušení všelidského morálního řádu. Podle prof. Mohlera je právě toto narušení morálního řádu cílem zmíněné revoluce.

Zde nedochází ke konfliktu mezi liberály a konzervativci, ale mezi revolucionáři proti revolucionářům, ideologů feminismu proti trasgenderové ideologii, gay a lesbického aktivismu proti transgenderovému aktivismu. Martina Navrátilová poukazuje nyní na nekonzistenci v sexuální revoluci. Sama byla ikonou této revoluce, ale nyní je touto revolucí sama zavržena. Nakonec to je způsob, jak se revoluce vyvíjejí a jak se časem obrátí proti svým vlastním exponentům.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor je kazatel Církve bratrské a bývalý předseda Ekumenické rady církví v ČR Foto: Wikipedia – Martina Navrátilová .

Tags: ,

4 Komentáře

 1. Byl to údajně Pierre-Victorin Vergniaud, francouzský právník, státník a revolucionář, umírněný republikán a girondista popravený v roce 1793, kdo pronesl před revolučním soudem okřídlenou větu: „Revoluce, jako bůh času Saturn (Kronos), začíná požírat své děti.“

  Odpověď
  • O ně strach mít nemusíme, ti se nepožerou, ale strach bychom měli mít o církve, aby se nebály postavit proti zhoubné ideologii.

   Odpověď
 2. Martina určitě na špatné straně dějin je – stejně jako my všichni – protože jsme všichni hříchem pokažení. Jediní lidé stvoření Bohem bez hříchu byli Adam s Evou. Nám ostatním už jen může být odpuštěno díky Ježíši Kristu. Hřích Martiny spočívá v tom, že je homosexuálkou. My máme zase každý ty „svoje“ hříchy. MN má ovšem naprostou pravdu v tom, že sportovní zápolení žen s těmi, kdo se prohlašují za „trans“ je naprosto neférové, nesportovní. O to jí konkrétně jde. Je to odvážné vyslovení reality. V tom si jí vážím. Otázkou homosexuality se tu zabývat nebudu. Souhlasím však s autorem článku v tom, že hnutí LGBTQ má svoji morálně-politickou agendu, která je proti-společenská, a Martina Navrátilová je dnes jejich obětí, protože se nebála vyslovit pravdu.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář