Pavel Svoboda: Putin není zachránce křesťanství

Praha – Pavel Svoboda si nemyslí, že by Vladimír Putin byl zárukou křesťanské Evropy, jak ho mnozí vnímají. Dokonce ani ti, kdo křesťanství zužují na ochranu rodiny anebo heterosexuálního manželství.

článku na Forum24 český europoslanec argumentuje, že člověk, který porušuje biblický zákon „nezabiješ“ v případech Němcova nebo „nepokradeš“ po anexi Krymu, nemůže být garantem křesťanských hodnot.

Svoboda dále uvádí, že křesťanství nelze zužovat jen na protiklad islámu, protože ke křesťanství patří také milosdenství a láska. Poukazuje také na nelichotivé číslo množství potratů a vražd, jaké není v žádné jiné zemi Evropy.

Při posledním konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem jsme informovali, že ukrajinští baptisté požádali o modlitby za svou zemi, protože čelí vyhlídce na vyhrocení napětí a vojenskou mobilizaci.

Rusko bylo obviněno ze snahy omezit přístup Ukrajiny do strategicky významných přístavů. Ukrajinský prezident Petro Porošenko označil ruské akce za „vyprovokované a bláznivé“ a podepsal vyhlášku, v níž se požadoval výjimečný stav, který parlament odhlasoval. Řekl, že to neznamená „vyhlášení války“, a zdůraznil, že „Ukrajina nemá v úmyslu bojovat proti nikomu,“ uvedl Christian Today.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Foto: Wikimedia Commons, Vladimir Putin 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář