Pavel Trefný by chtěl, aby ranní modlitby za Prahu byly inspirací pro další města

Už několik let se každé ráno od pondělí do pátku setkávají křesťané na schodech u budovy Národního muzea, aby se modlili za Prahu a za společenskou situaci v České republice. Jeden z koordinátorů projektu kazatel Církve bratrské Pavel Trefný v rozhovoru pro Rádio 7 řekl, že v loňském roce během lockdownu se poprvé po 15 letech modlitby na jeden měsíc zastavili.

Trefný vysvětlil, že na začátku celého projektu stáli dva křesťané – jeden misionář ze Spojených států a druhý z České republiky, přičemž on sám se připojil asi po měsíci. Jejich hlavní inspirací byla touha pro probuzení.   

Půlhodinové modlitby začínající v sedm ráno jsou převážně za vrcholné představitele státu, za Prahu či za policisty, za odhalení korupce či za ukončení hazardu a porno průmyslu.  Krize způsobená koronavirovou pandemií, změnila obsah modliteb, který byl více směřován za lidi v první linii, převážně za zdravotníky nebo za kaplany v nemocnicích.   

Kazatel CB Pavel Trefný společná setkávání osobně vnímá hlavně jako inspiraci k tomu, jak se správně modlit. Touží, aby celá iniciativa byla povzbuzením pro ostatní křesťany, aby i v dalších českých městech vznikaly podobné modlitební skupinky.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. června 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář