Křesťan dnes

Pence upřednostnil práci v církvi před kandidaturou na post prezidenta USA

Bývalý americký viceprezident Mike Pence oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta Spojených států ve volbách v roce 2024, aby se mohl věnovat práci učitele v nedělní škole.

Ve svém prohlášení uvedl, že se tak rozhodl po „dlouhém zvažování a modlitbách“. 

„Pro mě a mou rodinu není ten správný čas. V každé etapě své veřejné služby – jako voják, člen Sněmovny reprezentantů USA a poté jako ředitel Ústřední zpravodajské služby a váš viceprezident – jsem byl požehnán, že jsem měl možnost podporovat Ameriku způsobem, který odpovídal době,“ píše portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍ Bývalý viceprezident Mike Pence je hluboce dojat probuzením v Asbury 

„Toto není ta doba ani ten okamžik, abych se znovu ucházel o volenou funkci,“ poznamenal americký evangelikální křesťan. 

„Prozatím jsme se Susan dospěli k závěru, že nejlépe můžeme sloužit v rolích, v nichž jsme již dříve působili – jako rodiče, učitelé v nedělní škole, vedoucí představitelé komunity a podnikatelé,“ pokračoval. 

„Tento národ mi dal víc, než si zasloužím – nepředstavitelné příležitosti. Mou povinností zůstává vrátit toto požehnání druhým a s jeho pomocí tuto povinnost splním.“

Rozhodnutí přišlo poté, co se mu dostalo povzbuzení i varování od příznivců i odpůrců. 

Vyjádřil vděčnost za ty, kteří se za něj modlili, aby kandidoval „na obranu židovsko-křesťanského dědictví národa“.

Ocenil také ty, kteří mu radili, aby se o prezidentský úřad neucházel.

„Těm z vás, kteří se po boku Susan a mém modlili za rozlišování a moudrost, děkuji. Nepřestávejte se modlit – nejen za Susan, Nicka, Rachel a za mě, ale také za to, aby Amerika zůstala majákem pro ty, kdo hledají život, svobodu a usilují o štěstí,“ dodal.

Mike Pence sloužil v pozici viceprezidenta pod Donaldem Trumpem v letech 2017-2021.

Před svým působením ve funkci viceprezidenta zastával Pence různé politické funkce, mimo jiné byl v letech 2013-2017 guvernérem státu Indiana a v letech 2001-2013 členem Sněmovny reprezentantů USA. 

Pence je známý svými konzervativními názory a silnou křesťanskou vírou. Během své kariéry se zasazoval o pro-life politiku a tradiční rodinné hodnoty, díky čemuž se stal významným politikem Republikánské strany.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. dubna 2023 Foto: Wikimedia Commons – Mike Pence

Exit mobile version