Po křtu v Duchu svatém se vše změnilo. Zemřel vůdce charismatické obnovy v anglikánské církvi

Zemřel zakladatel organizace New Wine, bývalý vikář v St Andrews v Chorleywoodu, biskup David Pytches.

Biskup Pytches byl vlivným vůdcem charismatické obnovy v anglikánské církvi.  Založil hnutí New Wine, z něhož později vzešel Soul Survivor vedený Mikem Pilavchim.

Zpravodajský portál Premier informuje, že současný vikář v St Andrews, Rev Tim Horlock, ve zprávě na svých internetových stránkách vzdal hold Pytchesovu bohatému odkazu a uvedl, že byl „povýšen do slávy“ krátce před úterní půlnocí, kdy mu po boku stála manželka Mary a členové rodiny.

SOUVISEJÍCÍZemřel letniční kazatel Carlton Pearson, který odmítl teologii pekla

„Na jedné straně sdílíme hluboký smutek nad ztrátou jeho přítomnosti mezi námi, jeho velká a žoviální osobnost přinášela do rozhovorů mnoho humoru okořeněného jeho jedinečným vtipem a šarmem.  Na druhé straně nás ‚zvlášť hřeje u srdce‘ vědomí, že je s Ježíšem ve slávě.  Děkujeme Bohu za privilegium, že jsme mohli poznat tohoto inspirujícího Božího muže a vůdce Kristovy církve a sloužit mu po jeho boku.  David svým vlivem a povzbuzováním bezpochyby formoval dnešní církev.“

Pytches vzal svou ženu a rodinu do Jižní Ameriky, kde strávil nějaký čas jako anglikánský biskup pro Chile, Bolívii a Peru, a právě zde byl poprvé pokřtěn v Duchu svatém a „všechno se změnilo“, píše se v nekrologu církve St Andrews. 

Po návratu do Velké Británie se spolu se svou manželkou Mary rozhodl školit, vybavovat a povzbuzovat církevní vedoucí ve službě Duchem svatým, kterou by mohli přenést do svých vlastních sborů.  Měl pevnou biblickou teologii a věřil v moc Písma i charismatické dary.  Byl hluboce ovlivněn a inspirován Johnem Wimberem, zakladatelem hnutí Vinice ve Spojených státech.

Napsal knihu „Přijď Duchu svatý“, která se stala bestsellerem.  Jeho dcera Debbie Wrightová se stala významnou řečnicí a vedoucí v britské církvi Vinice, zatímco jeho zeť Christopher Cocksworth je již 15 let biskupem v Coventry. Dříve byl ředitelem Ridley College.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. listopadu 2023 Foto: screenshot YouTube – biskup David Pytches

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář