Po policejnírazii zůstal ve vězení člen čínské domácí církve

Člen staršovstva z reformovaného sboru Láska Žang Chunlej z čínské provincii Kuej-čou, byl zadržen po policejní razii. Věřící se účastnili duchovní obnovy, když do pronajatého prostoru vtrhlo policejní komando a zadrželo deset členů.  

Policisté následně provedli domovní prohlídky několika členů sboru. Žang a další tři věřící byli obviněni z podílení se na nelegálních aktivitách. Podle portálu Premier měly být informace o zadržení věřících zveřejněny 28. března.

SouvisejícíReport: Čína páchá zločin proti lidskosti

Podle svědectví křesťanů policie v této oblasti postupuje obzvlášť agresivně proti neregistrovaným domácím církvím. Úřady pro náboženské aktivity informovaly, že policie postupovala podle vládního nařízení, protože nemovitost neměla povolení na vykonávání aktivit spojených s vírou.

Christian Solidarity Worldwide k případu poznamenala, že Žang byl jedním z prvních signatářů společné výzvy s názvem Prohlášení o křesťanské víře, které vydalo v únoru 2018 34 domácích sborů v reakci na nová nařízení o náboženských aktivitách.

Ředitel CSW Mervyn Thomas k případu uvedl: „CSW odsuzuje zadržení Žanga Chunleiho, ke kterému dochází uprostřed pokračujících represí proti domácím sborům po celé Číně. Vyzýváme k jeho okamžitému a bezpodmínečnému propuštění a znovu naléháme na představitele Čínské komunistické strany (ČKS), aby všem občanům zaručili ústavní právo na náboženskou svobodu.“  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. května 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář