Po probuzení na Asbury hlásí evangelikální školy rekordní počet nových studentů 

Jedenáct evangelikálních vysokých škol a univerzit oznámilo na podzim rekordní počet studentů.

Magazín Christianity Today informuje, že Asbury University zaznamenala nárůst počtu studentů o 20 %, zatímco počet studentů East Texas Baptist University se vyšplhal nad 1 800, což je nejvíce ve 111leté historii školy. Abilene Christian University má více než 1 000 nově přijatých studentů a Cedarville University slaví nárůst o 374 studentů na celkový počet 1 017 nově přijatých studentů. Grace College, která slaví 75. výročí svého založení ve Winona Lake v Indianě, se rozrostla o 465 nových studentů a Taylor University, rovněž v Indianě, si připsala 606 studentů.

SOUVISEJÍCÍStudenti z Asbury sdíleli, jak probuzení změnilo jejich životy 

Concordia University překonala svůj předchozí rekord o 218 studentů. Lipscolm University přivítala více než 700 prváků. Počet studentů na Dordt University se vyšplhal na 1 911 a počet nově přijatých studentů na Samford University je o 11 % vyšší než v loňském roce, čímž pokračuje desetiletí a půl trvající růst. Ouachita Baptist University zaznamenala 14procentní nárůst počtu vysokoškoláků a nyní má ve svém kampusu v Arkansasu celkem 1 581 studentů.

Celková čísla o počtu studentů na školách sdružených v Radě křesťanských vysokých škol a univerzit zatím nejsou k dispozici. Několik dalších evangelikálních škol však také hlásí vysoká čísla, včetně Houghton Univeristy a Wheaton College, která po několika obtížných letech překonala svůj cíl v počtu přijatých studentů o přibližně 50 studentů.

Prezidenti a viceprezidenti vysokých škol, kteří hovořili s Christianity Today, říkají, že potenciální studenty láká komunita na malých křesťanských školách. Nastupující ročník trpěl sociální izolací, které čelili během pandemie na střední škole, a nyní hledá hluboké vazby na vysoké škole. Kladou velký důraz právě na to, co evangelikální instituce vždy nabízely – učednictví, vztahy a místo, kde mohou růst.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. září 2023 Foto: Asbury University

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář