Studenti z Asbury sdíleli, jak probuzení změnilo jejich životy 

Studenti, kteří se sešli v závěrečný den probuzení na univerzitě, se podělili o svědectví, jak je vedl Duch svatý a jak je více než 14 dní trvající nepřetržité uctívání přivedlo blíže k Ježíši. 

Asburyho univerzita se stala epicentrem probuzení, které se rozhořelo na začátku února. Desetitisíce lidí se sjely do malého městečka Wilmore na shromáždění, které začalo 8. února během běžné studentské bohoslužby a inspirovalo podobné akce v dalších kampusech po celé zemi. 

Křesťanská univerzita si připomněla národní Den modliteb na vysokých školách, který se shodoval se závěrečným dnem improvizovaného šestnáctidenního uctívání. 

SOUVISEJÍCÍ Ožehavá otázka z Asbury se netýká Asbury

Portál Christian Post píše, že studentka posledního ročníku sociologie na Asburyho univerzitě jménem Nina vystoupila na pódium, aby se podělila o to, co prožila. Řekla, že byla přítomna začátku probuzení a viděla, jak se každý den rozrůstá.  „A tak jsem od první hodiny probuzení byla součástí gospelového sboru. A cítili jsme, že nás Duch vede, abychom prostě pokračovali v písních, uctívání a modlitbách,“ svěřila se Nina. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Připadalo mi to tak nějak jako deset minut. Ale o tři hodiny později jsem cítila, že mi Duch říká, abych se prostě ‚rozhlédla‘, a stejných 20 studentů zůstalo a pravděpodobně vynechalo svůj vyučovací předmět v 11 hodin, včetně mě. A já jsem se prostě rozhodla zeptat se Ducha svatého, co se děje a za co se mám přimlouvat.“  

Nina vzpomínala, že slyšela Ducha svatého, jak jí říká, aby se modlila za své vrstevníky, „aby byli poslušní, zůstali klidní a šířili mezi ostatními zvěst“ o tom, co se začíná dít. 

„Modlila jsem se za to. A druhá vlna byla, abychom prosili o odpuštění za věci, které jsme udělali jeden druhému, a také jen za zášť, kterou jsme měli jeden vůči druhému a vůči škole. A pak, … třetí vlna byla jen radost a vyznávání hříchů a z vyznávání přicházela radost,“ pokračovala.

„Myslím, že asi během čtvrté hodiny, když začali přicházet další studenti, jsem viděla spoustu mladých lidí, kteří skákali, chválili Boha a plakali jen kvůli radosti a svobodě, kterou Duch svatý vyléval.“

Druhého dne se podle jejích slov zúčastnili bohoslužby převážně studenti Asbury a studenti z okolních kampusů. „Viděla jsem spoustu smíření,“ řekla.

SOUVISEJÍCÍ – „Duchu svatý učiň v našem středu něco nového,“ modlil se.  Jeho kázání spustilo probuzení v Asbury

Na závěr svého svědectví Nina řekla, že se modlí za to, aby lidé prožívali nekonečné „Boží hnutí,“ uvádí portál Christian Post.  

„Stejný Bůh, který je zde, koná své dílo na mnoha dalších místech po celém světě a v jiných denominacích. Takže se jen modlím, aby vaše poslušnost, že jste tady, a že nasloucháte Duchu svatému, neskončila dnes večer, ale pokračovala po celou dobu vašeho putování s Kristem,“ poznamenala. 

„Jen se modlím, abyste pokračovali v zasévání semínek do životů druhých a také, abyste, jako Duch zasévá semínka, pokračovali v jejich zalévání čtením Slova, modlitbami a přímluvami, chozením za svými přáteli a kladením otázek. Není nic špatného na tom klást otázky a ptát se profesorů. Nenechávejte si to pro sebe. Tak roste Kristovo tělo. Využívejte své dary.“ 

Další student jménem „A.J.“ uvedl, že navštěvuje Indiana Wesleyan University, soukromou evangelikální křesťanskou univerzitu, která se nachází v Marionu ve státě Indiana. 

A.J. vyprávěl o tom, jak loni v květnu navštívil Asburyho univerzitu, když se účastnil konference v Kentucky. Vzpomínal, že byl ve stejné bohoslužebné místnosti, kde se modlil s několika svými přáteli.

„Modlili jsme se, aby Pán udělal tohle, právě tady,“ řekl A.J. s odkazem na probuzení. 

A.J. řekl, že byl rozrušený kvůli tomu, co cítil, že po něm Bůh žádá.  „Sedl jsem si zpátky do toho rohu, padl jsem na tvář a prosil jsem Pána, aby něco udělal, a přál bych si, abych vám mohl říct, že to byla taková ta nadějná, očekávaná modlitba. Ale upřímně řečeno, bylo to nejhorších pár hodin v mém životě, protože jsem byl tak pohlcený tím, co všechno po mě Bůh žádá,“ vzpomínal A. J..

„Plakal jsem nad ztrátou všeho, co jsem cítil, že mi Bůh bere. A právě v této chvíli chci, abyste věděli, že když vstoupíte do plnosti vyslyšené modlitby, náklady jsou tak lehké.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. března 2023 Foto: Twitter – Asbury University

Tags: ,,,,

2 Komentáře

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář